Animale de companie

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Animale de companie

Mesaj necititde mischaela » Joi Noi 24, 2016 6:58 am

meow tot ce vreau ....
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Ian 29, 2017 4:57 pm

Catelul asta ar putea da lectii multor oameni :)

Imagine
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde damblagiu » Dum Ian 29, 2017 5:28 pm

iuliangrecu scrie:Catelul asta ar putea da lectii multor oameni


Cate palme peste ceafa am luat de la femeie pt chestia asta!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde HHR » Dum Ian 29, 2017 7:40 pm

Asta merge și ca avatar.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 06, 2017 12:34 pm

Daca tot vorbii de cainele cu pulover viewtopic.php?f=37&t=75&p=58776#p58776, sa va spun de seful motanilor din zona. Vin fetele f in verva de la scoala, tati, tati!! are o colega o pisica de rasa care a facut pui si nu are cum sa-i tina pe toti in apartament de bloc. Hai sa luam si noi una. Ok, le spun, dar atentioneaz-o ca noi o sa o tinem in curte nu in casa. Asa m-am pricopsit cu un motanel pe langa alte 7-8 pisici cate mai aveam. A crescut bine si frumos, iar dupa un an a devenit seful motanilor din zona. Vana chiar si caini. Eram la gratar cu cativa prieteni si motanul statea pe langa noi sa-si primeasca si el portia. Cainele vecinilor, un caine de talie mijlocie scapa dein curte si venea vesel la gard atras de mirosurile emanate de gratar. Motanul sa pus pe burta lipit de pamant si mascat cat de cat de gazonul din curte, iar cand cainele s-a apropiat s-a repezit la el, trecand prin gardul de plasa sudata, habar nu am cum ca era ditamai pisica. A fugit saracul caine mancand norii si schelalaind din toti plamanii. Nu la lasat decat atunci cand a intrat in curtea lui. Singurul lui cusur era ca venea de pe cine stie unde cu soareci in gura si-i punea pe pragul de la usa. Intr-o zi, stateam la masa pe terasa cu niste prieteni. Unul din prieteni, bai D.... pisica asta e proasta. Eu o chem, pis,pis,pis, sa-i dau sa manance si ea fuge la magazie de unde se uita ca proasta la mine. Rad si ii raspund, ba prost esti tu! Pisica aia stie ca nu are voie sa manance pe terasa si sa dus la locul unde primeste ea mancare. Acum uita-te la ea. Ce crezi ca zice? Hai sa-ti traduc.-ce face bai ala, isi bate joc de mine, ma cheama sa-mi dea sa mananc si nu vine!? Atasez poze cu "Fratii" iar ultima e cu vanatorul de caini in timp ce era certat de femeie ca iar adusese un soarice la usa
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde Eliza » Dum Mar 12, 2017 2:21 pm

De cateva zile catelusa noastra are inca 2 colegi de apartament, 2 papagali (nimfe).
Masculul este vioi si certaret, femela putin apatica, probabil de batranete. I-am primit, nu i-am cumparat.
Sotul este foarte incantat!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Eliza
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Iun 08, 2014 12:59 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 416 times
Been thanked: 707 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde demential » Sâm Mar 18, 2017 12:34 pm

Iar eu m-am pricopsit cu cativa perusei.
Nu atat de galagiosi pe cat ma asteptam. Super simpaticuti :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde demential » Lun Mai 01, 2017 4:06 pm

Dupa cateva saptamani, m-am razgandit.
SUNT galagiosi :) Intr-un mod placut, insa.
IMG_6431.JPGIMG_6433.JPGIMG_6435.JPGIMG_6436.JPGIMG_6439.JPG
IMG_6437.JPGIMG_6441.JPGIMG_6443.JPG
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Sep 12, 2017 3:16 pm

Acum ma intorc de la o inmormintare, din jud Constanta, si pt ca am pus umarul la mutarea defunctei in casa noua, m-am ales cu un animal de companie cica asa e traditia.. problema majora acum, cum se intretine un asemenea animal de companie??
Cred, o sa iau legatura cu Julia Albu
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde damblagiu » Mar Sep 12, 2017 3:25 pm

Hai mai Grecule ca vin eu sa te invat cum se intretine. Aduc si niste zeama de corcoduse ca sa o acrim si vin si cu o tuica de dinainte, sa vezi ce ne intretinem.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde damblagiu » Mar Sep 12, 2017 6:37 pm

De ce taci Grecule, vrei sa o lași să moară de bătrânețe?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Sep 12, 2017 7:05 pm

damblagiu scrie:De ce taci Grecule, vrei sa o lași să moară de bătrânețe?

Hoo, ca nu dau turcii, pardon, grecii! adineaori am ajuns acasa, f bun/linistit drumul pe A2, dar de la intrarea in Bucuresti am stat numai pe loc/blocaje, am facut mai mult de o ora pana in rahova.. FFM firea..
Am rezolvat si problema galinaceei, am lasat-o la o bunica la Topraisar, caci daca mi-o vedea ciudata de Albu sigur ma ucidea..
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Apr 12, 2018 3:02 pm

damblagiu scrie:De ce taci Grecule, vrei sa o lași să moară de bătrânețe?

Cind am revenit luni de la bulgari am trecut sa vedem ce face si ultima strabunica a minigrecului + gaina primita si lasata la ei anul trecut.
Gaina face f bine, strabunica mai putin..
Si-au marit familia de animale din batatura, cu o capra, motiv de bucurie si joaca pt minigrec
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Apr 12, 2018 3:11 pm

Proiect de hotărâre privind interzicerea vânzării câinilor şi pisicilor în magazine de tip “pet shop” şi în comerţuri similare pe raza Municipiului Bucureşti.

Procedură dezbatere : 30 de zile lucrătoare; termen : 29 mai 2018

http://www.pmb.ro/institutii/cgmb/dezb_ ... ublica.php
http://www4.pmb.ro/wwwt/L52/docs/01_20180412.pdf

"Intrucat Consiliul General al Municipiului Bucuresti a votat in unanimitate in luna aprilie a anului 201 7 Strategia pentru protectia si bunastarea animalelor, document strategic in care este mentionata intentia actualei administratii a capitalei de a depune toate eforturile pentru a avea o capitala armonioasa din punct de vedere al relatiei om-animal, o capitala pet-friendly, o capitala care pune accentul pe viata, o capitala in care animalele beneficiaza de protectie dar si de bunastare.
In acest sens, comertul cu animale de companie, in principal caini sj pisici, cunoaste niste anomalii care afecteaza atat sanatatea animalelor, bunastarea lor cat si increderca cetatenilor, cumparatori de buna credinta
"
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Animale de companie

Mesaj necititde teo » Mar Sep 11, 2018 9:28 am

Din păcate vacanța noastră prelungită a avut un eveniment nedorit. :cry:

Sâmbătă la Milano, din senin,Loua a început să scheune și să-și ridice lăbuța din spate(stânga). O chestie de câteva secunde după care a zburdat din nou. Ieri dimineață la Padova i-am dat drumul să alerge prin curte, a zburdat bucuroasă dar acel episod s-a repetat.

Am mers imediat la veterinar cu ea iar diagnosticul a fost sumbru: luxatie medială de rotulă. O chestie se pare congenitală la Loua, care apare în general la rasele mici și care se rezolvă doar prin operație. Fiind tânără și nevând probleme de greutate ni s-a spus că este ceva destul de simplu.

Am vrut să o operăm aici în Italia dar veterinarul ne-a condiționat să rămână după operație minim 10 zile sub observația lui ceea ce e imposibil. O să o operăm la Sibiu, s-au trimis pe mail radiografiile și scrisoarea medicală, mâine ne întoarcem acasă iar joi discutăm și cu veterinarul Loua-ei
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori