Mahmureala

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Mahmureala

Mesaj necititde HHR » Dum Iun 14, 2015 10:04 am

Ce faceti cand va treziti (sau sculati; avand in vedere ca cele doua momente pot sa nu coincida) cu capul ca pluta; loviti de tren; cu otrava`n glanda; loviti in aripa; cu senzatia de caine otravit ... etc ? :crazy: Citrice ? Aspirine? Inca o bere ?
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde Maria » Dum Iun 14, 2015 10:12 am

Apa, fructe si miscare! O baie in mare pe la 8 dimineata e excelenta!
Asa am auzit, ca io nu stiu d'astea :crazy: :wtf:
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde HHR » Dum Iun 14, 2015 10:16 am

Doamne fereste. Nu vreau sa insinuez ca vreun membru al cinstitei comunitati virtuale ar fi alcoolic dar, ... accidente se mai intampla. Cu promisiunile post-factum de rigoare: nu mai puuun gura pe beutura !
Sa nu uit, zama de varza ? Dupa doua cani incepi sa afli ce s`a intamplat aseara.

Chestia cu baia matinala e interesanta ... numa` sa nu te ia valu` si sa ai determinarea sa`ti tarasti fizicul tamponat pana la apa ... :mrgreen:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde Maria » Dum Iun 14, 2015 10:30 am

HHR scrie:nu mai puuun gura pe beutura !

ha ha ha
HHR scrie:Sa nu uit, zama de varza?

n-am incercat
HHR scrie:numa` sa nu te ia valu`

depinde de cat sange ai in alcool...alcool in sange
HHR scrie:sa`ti tarasti fizicul tamponat pana la apa

fizicul tamponat :))))
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Iun 14, 2015 12:38 pm

Maria scrie:Apa, fructe si miscare! O baie in mare pe la 8 dimineata e excelenta!
Asa am auzit, ca io nu stiu d'astea :crazy: :wtf:


HHR scrie:Doamne fereste. Nu vreau sa insinuez ca vreun membru al cinstitei comunitati virtuale ar fi alcoolic dar, ... accidente se mai intampla. Cu promisiunile post-factum de rigoare: nu mai puuun gura pe beutura !
Sa nu uit, zama de varza ? Dupa doua cani incepi sa afli ce s`a intamplat aseara.

Chestia cu baia matinala e interesanta ... numa` sa nu te ia valu` si sa ai determinarea sa`ti tarasti fizicul tamponat pana la apa ... :mrgreen:


Apa si fructe, baie in mare la 8 dimineata??? cred ca cineva a vrut sa te omoare :think:

Si-asa cum zice distinsul nostru HHR, numai din cauza de accident si pt ca se poate intampla oricui :shh: o zeama de varza, sau daca programul permite la ora de sculat/trezit, si o tarie face minuni, caci cui pe cui se scoate :thumbup:
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde HHR » Dum Iun 14, 2015 12:52 pm

Nu as exclude din ecuatie nici un mic breakfast britanic: doua-trei oua tavalite cu ceva carne moarta alaturi si un ceai pentru o delicata hidratare. Nu multe lichide ca, daca ai stomacul prost, crede ca e alcool si se comporta ca atare ...
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde damblagiu » Dum Iun 14, 2015 1:49 pm

Daca e de gradul 1 merge niste lapte (cu cat mai original cu atat mai bine) si un codru de paine. De la gradu 2-3 in sus numai cu zeama de varza sau muraturi in saramura. Exclus cele in otet. De la gradul 5 in sus doar piure de cartofi simplu (sau cartofi copti) si somn cat cuprinde. In cazul asta, musai un suflet sa te vegheze la cap si chiar sa te frece, fi-ti-ar bautura a dracu sa-ti fie ca nu te mai saturi!
Toate astea le stiu din auzite ca eu nu beau decat apa de izvor.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde Ade » Dum Iun 14, 2015 2:45 pm

damblagiu scrie:Toate astea le stiu din auzite ca eu nu beau decat apa de izvor.

M-am mirat cand am vazut ca NU tu ai deschis topicul asta! Cinste HHeRului! :thumbup:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Iun 14, 2015 4:05 pm

Ade scrie:Cinste HHeRului! :thumbup:

Cinste, fara mahmureala! :wave:
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde damblagiu » Dum Iun 14, 2015 5:28 pm

Ade scrie:M-am mirat cand am vazut ca NU tu ai deschis topicul asta!


Ce vrei sa zici,Ade!? M-ai vazut pe mine vreodata mahmur!? NU! Si asta din simplul motiv ca inainte sa ma apuc sa beau iau o lingura de ulei de masline. In stomac uleiul se ridica deasupra "bauturii" si devine un fel de dop care nu lasa alcoolul sa se suie la cap. Singura grija e sa stai in pozitie verticala. Daca te pui in pat lungit incepe sa se invarta casa cu tine.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde teo » Dum Iun 14, 2015 8:46 pm

HHR scrie:Ce faceti cand va treziti (sau sculati; avand in vedere ca cele doua momente pot sa nu coincida) cu capul ca pluta; loviti de tren; cu otrava`n glanda; loviti in aripa; cu senzatia de caine otravit ... etc ? :crazy: Citrice ? Aspirine? Inca o bere ?

kedves draghe,
io azi oi avut in famelie tambalau mare. cum de ziua mea am primit un decantor de alb, unu de rosu plus o frapiera, azi le-am pus in folosinta. noa' acum e marea problema: merg maine la birou sau le dau mesaj sa se descurce singuri? :?:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde HHR » Lun Iun 15, 2015 12:27 pm

teo scrie:noa' acum e marea problema: merg maine la birou sau le dau mesaj sa se descurce singuri? :?:


... varianta be.

Ce zice un bun prieten:
S-au luat 3 omuleti. Li s-a dat sa bea bine, c-o seara inainte. A doua zi aveau asa:
- un gajiu, de baut in continuare pe stil cui-pe-cui;
- un gajiu, pilule, hapuri, diverse, de la efervescente, la hapuri, luate cu ape sau sucuri;
- un gajiu, un mic-dejun (breakfast pentru snobi) englezesc: eggs and bacon, gem de fructe, ceai, suc de portocale, etc.

Nu mai tin minte (poate ma ajuta cineva) care era criteriul de estimare si masurare, dar ala cu breakfast-ul a fost tata lor, in mai putin de-o ora era pe treaba lui. Ala cu cui-pe-cui, initial a raspuns bine la prima ora, era sa si fie tata lu' tata lor, numai ca ulterior a intrat in vrie. Cel mai naspa a stat ala cu pilulele. Desi a luat scheme, socoteli, inclusiv cu multe lichide (apropo de deshidratare), dupa vreo 2 ore il luase si stomacul si avea o stare generala de sa-si scoata viata din el si sa stearga la cur cu ea.

Asa ca, fie mananci copios, cica fix oolele care cad greu la pateu fac minuni la mahmureala, fie te-mbeti sa uiti de mahmureala.
Ultima oară modificat de HHR pe Lun Iun 15, 2015 12:32 pm, modificat 1 dată în total.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 15, 2015 12:31 pm

Vai de capul lui Teo, acum. Si cand spun asta ma refer la sensul propriu al cuvintelor. Lasa Teo ca bine zice si popa, unde nu e durere nici bucurie nu e.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde HHR » Lun Iun 15, 2015 12:35 pm

Nu l`am vazut pe domnul Deme pe aici;... ahamz, cola nu da mahmureala ... :shh:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Mahmureala

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 15, 2015 12:38 pm

HHR scrie:. ahamz, cola nu da mahmureala ... :shh:


Ba da, dar la stomac.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Următorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 17 vizitatori


cron