Aplicatii mobile/desktop

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde demential » Joi Dec 10, 2015 2:30 pm

iuliangrecu scrie:
demential scrie:"Kuende, reteaua sociala facuta de o echipa de romani. Se misca mai bine ca Facebook si are muzica gratis"

Acum pe bune, la ce 'oferte' sociale se ezista pe piata, ai incerca o alta noua, si aia made in ro? nu mai zic, de cat timp i-ar trebui sa ajunga la egalul unui hi5, sau instagram.. poate/posibil, doar pt muzica sa se merite sa stai logat, cine stie :thumbup:

da, as incerca.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde dandu » Joi Dec 10, 2015 2:38 pm

iuliangrecu scrie:
demential scrie:"Kuende, reteaua sociala facuta de o echipa de romani. Se misca mai bine ca Facebook si are muzica gratis"

Acum pe bune, la ce 'oferte' sociale se ezista pe piata, ai incerca o alta noua, si aia made in ro? nu mai zic, de cat timp i-ar trebui sa ajunga la egalul unui hi5, sau instagram.. poate/posibil, doar pt muzica sa se merite sa stai logat, cine stie :thumbup:



Salut

dar ai incerca un stilou facut de un roman?..... sau un avion facut de un roman?.... sau o pila karpen facuta tot de un roman.... as putea continua cu scaunul ejectabil, vaccinurile lui cantacuzino insulina lui paulescu dar sunt convins sa ai prins ideea.....

Miorita este blestemul acestei natii si doar cei care au avut curajul sa depaseasca acest handicap au aratat lumii ca merita si lucrul romanesc o sansa.....
dandu
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 10, 2015 2:33 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde teo » Joi Dec 10, 2015 3:12 pm

dandu scrie:dar ai incerca un stilou facut de un roman?..... sau un avion facut de un roman?.... sau o pila karpen facuta tot de un roman.... as putea continua cu scaunul ejectabil, vaccinurile lui cantacuzino insulina lui paulescu dar sunt convins sa ai prins ideea.....

Miorita este blestemul acestei natii si doar cei care au avut curajul sa depaseasca acest handicap au aratat lumii ca merita si lucrul romanesc o sansa.....


misto patriotismul :mrgreen:
un sincer bravo inventatorilor :clap:
si-atat. ca mai toti am scris cu stilouri chinezesti si ne dam cu boeing-uri prin vacante......cred ca ai prins ideea ;)
in fine, are cineva o invitatie pentru ello? intreb pentru un prieten :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Dec 10, 2015 3:24 pm

dandu scrie:
iuliangrecu scrie:
demential scrie:"Kuende, reteaua sociala facuta de o echipa de romani. Se misca mai bine ca Facebook si are muzica gratis"

Acum pe bune, la ce 'oferte' sociale se ezista pe piata, ai incerca o alta noua, si aia made in ro? nu mai zic, de cat timp i-ar trebui sa ajunga la egalul unui hi5, sau instagram.. poate/posibil, doar pt muzica sa se merite sa stai logat, cine stie :thumbup:

Salut
dar ai incerca un stilou facut de un roman?..... sau un avion facut de un roman?.... sau o pila karpen facuta tot de un roman.... as putea continua cu scaunul ejectabil, vaccinurile lui cantacuzino insulina lui paulescu dar sunt convins sa ai prins ideea.....

Miorita este blestemul acestei natii si doar cei care au avut curajul sa depaseasca acest handicap au aratat lumii ca merita si lucrul romanesc o sansa.....

Salut,
Nu cumva aici comparam mere cu kiwi??
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde HHR » Joi Dec 10, 2015 4:05 pm

Nici eu nu as pica in pacatul apologiei produselor autohtone folosind ca argument (destul de uzat deja) diverse descoperiri, inovatii sau inventii romanesti (aceleasi de fiecare data), unele din acestea discutabile din punct de vedere al paternitatii. Fara indoiala ca "si lucrul romanesc merita o sansa" dar, sa avem grija sa nu nu`i asiguram valoarea doar prin numarul sanselor oferite.
In plus, paternitatea unui produs nu asigura calitatea intregului sir de produse similare ce se succed in timp. O fi descoperit Paulescu insulina dar, in prezent, ... norvegienii, francezii si nemtii au produse de inalta calitate. Asta asa, ca sa nu ma refer la scaune ejectabile sau la stilouri (chiar si inainte de 89 stilourile flaro erau cu mult mai proaste DECAT cele chinezesti, cum bine atingea Teo problema mai sus ... ).
S`auzim numa de bine si sa avem parte numa` de produse pe sufletu` nostru... !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde demential » Mie Dec 30, 2015 4:16 pm

nu stiu voi, dar eu am inceput de cateva zile sa folosesc Uber in loc de taxi.
ce e bine : masini noi si foarte curate, soferi cu mult bun simt, traseul pe waze sau cel preferat de tine, masini gasesti repede atunci cand sunt suficiente online, NU se da spaga si platesti exclusiv cu cardul bancar.
l-am folosit de cateva ori si sunt foarte multumit. tariful este 1.6siceva, in loc de 1.4 ca la taxiurile traditionale.
prin urmare, recomand https://www.uber.com/invite/x3frefqnue . si cica prima cursa e gratuita in limita a 20 RON.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde teo » Mie Dec 30, 2015 5:14 pm

demential scrie:nu stiu voi, dar eu am inceput de cateva zile sa folosesc Uber in loc de taxi.
ce e bine : masini noi si foarte curate, soferi cu mult bun simt, traseul pe waze sau cel preferat de tine, masini gasesti repede atunci cand sunt suficiente online, NU se da spaga si platesti exclusiv cu cardul bancar.
l-am folosit de cateva ori si sunt foarte multumit. tariful este 1.6siceva, in loc de 1.4 ca la taxiurile traditionale.
prin urmare, recomand https://www.uber.com/invite/x3frefqnue . si cica prima cursa e gratuita in limita a 20 RON.

dap. adevarat.
pe de alta parte uber, oricate bile rosii ar avea, ramane un servicu care eludeaza legea.
sincer, nu stiu daca as apela la ei. pe deoparte imi plac serviciile oferite, pe de alta parte serviciile lor nu sunt reglementate legal. si raman cu intrebarea: apeland la ei, contribui la incalcarea legii? cam da :cry:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde damblagiu » Mie Dec 30, 2015 5:35 pm

teo scrie:incalcarea legii? cam da :cry:


Cica, legea e ca o bariera. Aia mari sar peste. Aia mici trec pe sub. Fraierii raman acolo. Zicala romano-maghiaro-tiganeasca-etc
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde April » Vin Ian 15, 2016 11:12 am

Facebook a început să înlocuiască Like-ul cu alternative mai potrivite

http://playtech.ro/2016/facebook-a-ince ... i-diverse/
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Ian 15, 2016 3:59 pm

April scrie:Facebook a început să înlocuiască Like-ul cu alternative mai potrivite

http://playtech.ro/2016/facebook-a-ince ... i-diverse/


Mai potrivite, da! Dar ce design oribil ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde April » Lun Ian 18, 2016 3:12 pm

WhatsApp renunță la abonamentul de un dolar
http://www.agerpres.ro/sci-tech/2016/01 ... r-14-36-48
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde HHR » Mar Ian 19, 2016 4:20 am

Jucaria mea de cautat si vizionat filme: http://kodi.tv/
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Ian 19, 2016 11:20 am

HHR scrie:Jucaria mea de cautat si vizionat filme: http://kodi.tv/

Pe viitor, va fi jucaria nr 1!


Sent from my iPhone using Tapatalk
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Mar 28, 2016 2:54 pm

Ghiseul.ro, noutate majora

Contribuabilii persoane fizice pot obtine online datele de acces in sistem pentru a-si plati prin internet amenzile, taxele si impozitele locale.
Incepand de vineri, 25 martie, datele de acces pot fi obtinute in cateva minute, prin introducerea CNP-ului si a datelor de pe cardul bancar personal.
User-ul si parola sunt trimise intr-un minut pe adresa de e-mail furnizata, dupa care puteti sa vedeti ce obligatii de plata aveti si bineinteles sa platiti tot online.
Nu trebuie sa va mai deplasati pana la sediul directiei locale de taxe si impozite pentru a ridica datele de acces in sistem.
Ghiseul.ro permite in prezent, plata online cu cardul a taxelor si impozitelor locale, precum si a amenzilor auto catre 192 de primarii (din peste 3000primarii) inrolate in sistem. Comisionul este suportat integral de catre primarii.

p.s. momentan nu merg cardurile ING si Bancpost.. e-n curs de rezolvare
O alta cerinta de care afli abia cand incerci sa te inregistrezi online: cardul respectiv emis doar de la bancile din lista lor e musai sa fie inregistrat in sistemul 3D-Secure....

http://economie.hotnews.ro/stiri-teleco ... locale.htm
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Aplicatii mobile/desktop

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Iul 08, 2016 10:36 am

Avast a cumparat AVG pentru 1.3 miliarde de dolari

https://www.arenait.net/2016/07/07/avas ... olari.html
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori