Telefoane mobile

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde demential » Mie Oct 22, 2014 8:41 pm

are cineva LG NEXUS 5 ? oare e bun ? as vrea sa cumpar pentru un cadou acest telefon ...
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19849 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde sorindrag » Mie Oct 22, 2014 9:07 pm

demential scrie:are cineva LG NEXUS 5 ? oare e bun ? as vrea sa cumpar pentru un cadou acest telefon ...

http://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-5705.php
http://gadgets.ndtv.com/lg-google-nexus-5-1115
http://www.price.ro/preturi_lg_nexus_5_16gb_black_891763.htm
Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
George Orwell
Avatar utilizator
sorindrag
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 761
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:44 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1208 times
Been thanked: 1460 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde demential » Vin Feb 06, 2015 11:58 pm

De 2 zile am intrat in posesia unui Samsung Note 3 - N900 (sau N9000) nou http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_3-5665.php .
A venit ca inlocuitor al unui S2 Plus folosit fix 2 ani, deci diferenta este ... ENORMA :)
In paralel am folosit un S5 in ultimele 9 luni.
L-am incarcat aproape 2 ore (avea bateria descarcata). In 6 ore - s-a dus bateria si s-a incins destul de tare. Poate pentru ca a facut cateva update-uri si am instalat cateva aplicatii utile.
Se misca impecabil, este mult mai complex ca S5-ul in ceea ce priveste setarile si dotarile. E un fel de nava spatiala Note3-ul, pe langa S5 - care e un fel de avion.
Nici nu vreau sa ma gandesc cum e Note 4 http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_4-6434.php , aparut acum cateva luni :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19849 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde teo » Sâm Feb 07, 2015 1:58 pm

demential scrie: E un fel de nava spatiala Note3-ul, pe langa S5 - care e un fel de avion.


asa am zis si eu acum doua saptamani cand am trecut de la Z10 la Z30. dupa o zi m-am convins. tot trebuie sa port ochelarii :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Mar 02, 2015 12:43 pm

Greu de ales..

Samsung Galaxy S6 și HTC One M9 au fost lansate ieri în Barcelona, înainte de MWC 2015.

http://playtech.ro/2015/samsung-galaxy- ... Galaxy+S6+și+S6+Edge+–+revoluția+pe+care+cu+toții+o+așteptam+%5BHANDS+ON%5D

http://playtech.ro/2015/samsung-galaxy- ... Galaxy+S6+și+S6+Edge+–+revoluția+pe+care+cu+toții+o+așteptam+%5BHANDS+ON%5D

http://gizmodo.com/galaxy-s6-hands-on-s ... 1688066043
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde demential » Mie Apr 08, 2015 7:29 pm

Eu ti-as recomanda un S5 sau un Note 3 :) ca le testez de cateva luni si sunt FOARTE multumit :)
Totusi, decizia intre cele 2 modele propuse de tine e greu de luat :)
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=6891
Se pare ca M9 e putin superior : accepta card, camera mai buna, baterie mai buna, display mai mic (deci e mai portabil), are radio...
Conteaza mult si care e diferenta de pret atunci cand vor aparea in magazine precum si preferintele asupra design-ului.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19849 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Apr 08, 2015 10:56 pm

demential scrie:Se pare ca M9 e putin superior : accepta card, camera mai buna, baterie mai buna, display mai mic (deci e mai portabil), are radio...
Conteaza mult si care e diferenta de pret atunci cand vor aparea in magazine precum si preferintele asupra design-ului.

Este mai superior M9, dar pe nici unul nu as da atatia bani cat se zvoneste..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde teo » Lun Aug 17, 2015 6:13 pm

onor BB-Z30-ul meu si-a dat obstescul sfarsit :cry: , dupa ce mi-a facut aproape doua saptamani un car de nervi. de dimineata a renuntat la toate calitatile lui si s-a aratat dispinibil pentru o noua functie, cea de tocator legume :cry:
din nefericire in tot sibiul n-am mai gasit un Z30, comandat venea abia poimaine iar variantele Q, leap, passport sau classic le-am exclus din start :cry: cu inima stransa de durere :cry: cu mandria de BB-ist calcata in picioare, fortat de necesitatea urgenta a unui telefon, am fost nevoit sa intru in randul mactarzilor :cry: :cry: :cry:
dupa cateva ore de butonat am ajuns la concluzia ca l-au facut dupa ce s-au scarpinat invers :evil: offf, saracul meu Z30 :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde April » Mar Dec 29, 2015 10:49 pm

Cadou pentru fiul
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31077 times
Been thanked: 28919 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde damblagiu » Mar Noi 08, 2016 10:21 am

Fratilor! vreau si eu un sfat de la cei mai destepti ca mine pe tema asta. Ce sa aleg intre digi mobil, care imi ofera un abonament mai ieftin si un tel mobil mai bun, sau intre Vodafone al carui abonament e ceva mai scump si cu net limitat, dar e Vodafone?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Noi 08, 2016 11:37 am

damblagiu scrie:Fratilor! vreau si eu un sfat de la cei mai destepti ca mine pe tema asta. Ce sa aleg intre digi mobil, care imi ofera un abonament mai ieftin si un tel mobil mai bun, sau intre Vodafone al carui abonament e ceva mai scump si cu net limitat, dar e Vodafone?

Digi stau mai prost la semnal, in afara marilor orase, zic din experienta personala. In roaming am fost multumit de ambele.
Ce inseamna net limitat, de regula cati gb ai nevoie pe luna? parca la red 13 se oferau 6gb
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde damblagiu » Mar Noi 08, 2016 11:55 am

iuliangrecu scrie:de regula cati gb ai nevoie pe luna? parca la red 13 se oferau 6gb


Nu stiu de cati gb am nevoie. Depinde de cat de mult ma plictisesc si-mi caut refugiu p'aici. La digi am nelimitat. Faptul ca nu am acoperire in afara marilor orase nu ma deranjeaza asa tare pe ca am tel in cealalta retea.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Noi 08, 2016 12:41 pm

damblagiu scrie:Faptul ca nu am acoperire in afara marilor orase nu ma deranjeaza asa tare pe ca am tel in cealalta retea.

In cazul asta, 100% se merita digi.
p.s. ca si experiente avute, exact la asta ma gandeam si eu sa mai iau o cartela de la alt furnizor, ca si backup in caz de lipsa semnal.

Bafta
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde tannu » Mar Noi 08, 2016 12:56 pm

Digi chiar nu as zice ca sta prost cu semnalul. E la acelasi nivel cu Telekom si Vodafone. Faza cu semnalul slab de la Digi este istorie, dar unii nu pot sau nu vor sa treaca peste.

In cazul tau, iuliangrecu, parerea mea este ca a fost o problema izolata si nu era de la retea. Mai degraba de la telefon sau anumite probleme tehnice (ale contului tau Digi, nu ale telefonului)... Nu stiu ce sa zic.

Ma rog, trecand peste, dpdv al semnalului, nici eu si niciunul din cunoscutii mei (care au Digi) nu avem ce reprosa.

Luandu-le pe rand:

Telekom = net ok, semnal ok, preturi mari
Digi = net ok, semnal ok, preturi mici
Vodafone = net bun, semnal ok, preturi mari
Orange = net foarte bun, semnal bun, preturi si mai mari

Asta vorbind la modul general, pentru ca exista zone (atat in tara, cat si in oras) unde se schimba statusul de semnal. Nu as clasifica Vodafone peste Digi la semnal, tocmai pentru ca mai des am avut probleme de semnal cu Vodafone (si eu si cunoscutii).

Daca vrei alegerea perfecta raport pret-calitate, asta este Digi, fara doar si poate.
Daca vrei totul la putere mare, atunci Orange.
Telekom si Vodafone nu sunt de luat in considerare la ora actuala, daca pui in balanta ce platesti si ce primesti.

Despre roaming nu prea avem ce discuta pentru ca aici intervin contractele de colaborare cu retelele externe, care sunt cam aceleasi. Asa ca acolo unde ai semnal cu Vodafone vei avea si cu Digi si cu Orange si cu Telekom, daca toti au contract, pe zona aia, cu Wind (sa zicem).
Multe se trec cu vederea, dar putine se uita
Avatar utilizator
tannu
 
Mesaje: 136
Membru din: Joi Iul 02, 2015 2:15 pm
Has thanked: 793 times
Been thanked: 431 times

Re: Telefoane mobile

Mesaj necititde damblagiu » Mar Noi 08, 2016 1:38 pm

Bai! Nu vreau sa starnesc furtuni. Si eu ma gandeam la Digi, dar am ramas cu un gust amar dintr-o experienta trecuta. Eram abonat la televiziunea lor prin satelit acum ceva vreme si la un moment dat se defecteaza un reciver proprietate personala. Cum urma sa plec in concediu il las unui angajat sa se duca cu el sa-l repare in perioada asta. La intoarcere oha reparat. Nu au vrut sa-l repare deoarece nu venise cu el la reparat titularul de contract. M-am dus peste ei si i-am intrebat daca sunt sanatosi la cap. Raspunsul celui de acolo a fost incredibil. Domnule, daca nu putea fi reparat noi il schimbam pt ca era in garantie si daca cel care se prezentase cu aparatul nu ar fi recunoscut!?. Nu mi-a venit sa cred. I-am zis, baaaaaa! omul ala se duce in service cu masini de zeci de mii de euro si aia le repara, fara teama ca ar putea fugii cu ele si voi va f........in cur pt un aparat de 30$!? .....si am reziliat contractul. Sper ca intre timp sa fi angajat oameni mai competenti sau sa-si fi schimbat politica, daca asta era motivul. In rest cred ca am sa aleg Digi mobil. Voi reveni cu amanunte dupa ce-l voi folosi o perioada. Merci grecule si tie tannu pt sfaturi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 65 vizitatori