Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde April » Mar Feb 06, 2018 1:49 pm

N-a vrut display mare, la cat se trambaleaza el cu naveta in Franta...
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde April » Vin Apr 06, 2018 4:45 pm

In sfarsit mi-am mutat datele si mi-am personalizat noul laptop HP ProBook 450 G5 i5 :thumbup: 15,6"
E mare, tot imi iau unul de 14",
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde teo » Vin Apr 06, 2018 6:51 pm

hașpeu'meu dădea semne de bătrânețe, mai o problemă de conectare, mai o problemă la statul în repaus, mai o problema în chromecast. și-o fi zis că-i ajung 3 ani de folosință.
intenția mea era să-l schimb tot cu un hașpe, un envy. îmi plăcea că e slim, aluminiu, taste iluminate, i5, audio Bang & Olufsen, venea cu win10 pe el...
m-am dus să-l cumpăr și-n final am venit acasă cu un mac. a fost mai greu până am aflat cum să-i pun click dreapta :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Oct 05, 2018 12:35 pm

"PC Garage, are pentru voi, o promoție faină.
1001 SSD-uri ADATA Ultimate de 120 GB, oferite gratuit la orice comandă de minim 2000 de lei. Spre exemplu, dacă optezi pentru un sistem Corvus şi un bundle GXT 383 Dion 7.1 + Far Cry 5 vei primi cadou un SSD ADATA 120GB, ce se potriveşte perfect în configuraţia sistemului.

Dacă îți lipsea un mousepad textil, format XL, PC Garage a pregătit un total de 1.001 bucați, ce vor fi oferite clienţilor cu comenzi cuprinse între 500 – 2.000 lei. Astfel, la orice achiziţie ce se regăseşte în acest interval, primeşti cadou un mouse pad textil, cu bază cauciucată – Trust GXT 756 XL."

https://www.pcgarage.ro/
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Dec 28, 2018 1:13 am

-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Sep 04, 2019 12:54 pm

20% reducere la bilete Wizz Air, orice directie, doar astazi
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Sep 04, 2019 1:20 pm

iuliangrecu scrie:20% reducere la bilete Wizz Air, orice directie, doar astazi

Si Vola au ceva reduceri, cica pana maine
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde demential » Lun Oct 14, 2019 4:20 pm

Daca vreodata vreti sa va luati trotinete electrice e reducere de 3% la evomag, folosind voucher waevehicule
De asemenea daca aveti nevoie de accesorii de trotineta/bicicleta, tot la evomag e reducere 5% folosind voucher waeaccesorii
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde teo » Mar Mar 31, 2020 8:29 pm

Statul în casă mi-a provocat "o poftă" de cumpărături online. Cam ca atunci când ești cu prietenii și aveți o Laika :P (glumă pentru cunoscători)

- Am luat de pe emag un chopper, ceva ieftin, no-name și o brățară de fitness care cică îți măsoară tensiunea. O chinezărie de sub suta de lei, mai bine îi donam la Crucea Roșie. Am aruncat-o.
- Cafea. Multă. De pe vreo 3 siteuri de specialitate. Pe lângă pofta de cumpărături am și o poftă de cafea ceva de speriat. Aș bea non-stop. Noroc că mă abțin, mai greu dar mă abțin.
- De la un magazin din CJ de produse italienești am luat niște cosmetice și ceva sosuri de roșii. Operativi. Comanda am făcut-o duminică seara, m-au sunat după 20 de minute să mă anunțe că au pregătit coletul, luni dimineață îl predau la curier, azi dimineața l-am primit.
- De la un food-hub din Bucovina am luat niște pastramă de curcan, de vițel, cârnați "din satâr", o brânză de burduf și ceva zacuscă. Le trimit în cutie căptușită cu folie izotermă și rezervă de ghiață. Comandat ieri, azi m-au sunat să mă anunțe că mâine îmi ajunge pachetul. Plată online.
- De la un food-hub local niște cornulețe evreiești, ouă de prepeliță, brânzeturi de capră și multe verdețuri proaspete: ceapă verde, ridichi, măcriș roșu, varză kale, pătrunjel. Astea mi le-au livrat în seara asta și încă nu sunt plătite "Vă trimitem mâine linkul de plată"
- De la Albota din fermele lor am luat ceva salam și șuncă, fileuri de păstrăv proaspăt și ouă de casă. După 2 ore mi le-au adus acasă, plata online.
- Siteurile din Ungaria și Slovacia de unde cumpăram pentru Loua au momentan termene de livrare foarte mari și neasumate(peste 7-10 zile) așa că am apelat la siteurile specializate românești care sunt mai scumpe. Greșeală mare. Un pachet l-am primit azi după 9 zile de la comandă. Au avut bunul simț și mi-au pus în pachet banii de pe un produs comandat dar care nu îl mai aveau pe stoc. De pe alt site mai aștept să-mi ajungă un pachet, deocamdată azi suntem "abia" în ziua 5 de la comandă.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde teo » Lun Apr 06, 2020 2:09 pm

Nu știu cum e prin localitățile voastre cu cumpărăturile online dar la Sibiu lucrurile stau cam așa:

Brandurile internaționale de livrare la domiciliu(nu le numesc, le știți și voi) au început să mărească tarifele percepute. Și nu e vorba de o mică mărire ci de una de-a dreptul nesimțită. Rezultatul?
În Sibiu tot mai multe restaurante, fast-food-uri, magazine renunță la serviciile lor și folosesc siteurile de socializare pentru comenzi iar livrarea o fac cu proprii livratori sau prin companiile de taximetrie.
Astfel firmele locale se ajută una pe alta plus că, surpriză, le-au crescut vânzările.

Legat de ajutat unii pe alții:
- mai multe restaurante s-au unit și gătesc->vând->livrează împreună meniul zilei sau comenzi pentru masa de Paște.
- tot mai mulți mici producători își vând produsele prin Food Hub-uri, cu livrare la domiciliul clienților și plăți online.

Micile magazine de tip băcănie sau aprozar s-au pliat pe noile nevoi și-au trecut la livrări la domiciliu prin comenzi online pe siteuri de socializare sau de mesagerie, plată online prin procesatori.
Un aprozar mic de cartier care acum ceva timp era mereu cu marfa pusă grămadă, fără prețuri și accepta numai plata cash l-am văzut acum pe FB . Marfa frumos expusă, poze cu fiecare produs în parte, cu preț, producător, mod de ambalare, comenzi prin messenger sau whatsapp, plată prin procesator de plăți online, livrare la domiciliu. Deci se poate!

Din câte se pare treaba merge, toate părțile sunt mulțumite iar plata cash devine tot mai mult o ciudățenie. Se confirmă că mediul privat este cel care se adaptează cel mai rapid la noile condiții. Rămâne ca statul să se adapteze și el!

La voi în localitate cum e?
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde April » Mar Dec 01, 2020 7:28 pm

Mă pregătesc de electic cooking!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Dec 01, 2020 10:31 pm

Cuvantul "electic" vine din "eclectic" sau din "electric"? Ca sigur nu e din "electoral" :lolno:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde dowdow » Mar Dec 22, 2020 11:05 am

Aştept cu nerăbdare ( vorba vine, că mai am vreo 2 luni de aşteptat) un bec smart dimabil, controlabil prin smartphone şi Alexa sau Google Home, pe care am dat DOAR 3$ !!! (m-am gândit atunci că preţul e comparabil cu ce găsesc în Ro la un bec Led simplu şi am zis "why not" ). Cumpăr frecvent de pe ebay şi ştiu că beneficiez de "money back" în caz că nu ajunge pachetul la mine sau produsul nu corespunde descrierii.
Vă ataşez screenshot-uri cu achiziţia :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde Tabby » Mar Dec 22, 2020 12:38 pm

@dowdow și transportul cât e?
"... nu m-am născut în Grecia, ci cred că Grecia s-a născut în mine..."
Avatar utilizator
Tabby
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 642
Membru din: Mar Feb 21, 2017 2:03 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 5672 times
Been thanked: 4603 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde dowdow » Mar Dec 22, 2020 12:44 pm

Tabby scrie:@dowdow și transportul cât e?

Free shipping (plătit de vânzător), iar taxe vamale se plătesc doar pt cumpărături ce depăşesc 10$ sau €, nu mai ştiu!
Tabby, spuneam în trecut de un trepied pt fotografii (eu îl am) şi menţionam ca preţ cca 10$:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


cron