Stau acasa

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Stau acasa

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Mar 25, 2020 11:56 pm

Ai zis cumva țuică?? Bag ceva în ea carantină, trimite repede locația!
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Mar 26, 2020 12:01 am

Apropo de țuică, sîmbata nu am stat cu mîna în sîn (dar am recuperat nonstop de duminică), am lucrat intens la vaccin! Imagine
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde cccccc » Joi Mar 26, 2020 12:15 am

bun, esti salvat
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde cccccc » Joi Mar 26, 2020 12:25 am

salveaza-l si pe dambla nu il lasa la ala cu caietu
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mar 26, 2020 10:03 am

iuliangrecu scrie:Eu deja am primit programarea pt test, se mișcă f repede ăștia


Ce dracu mai Grecule, nu mai apuc sa aflu daca esti sau nu sanatos. Nu ca m as indoi de asta.

Azi trebuie sa trag mai mult de fiara. Dimineata mi a aratat cantarul ca am exagerat cu mancarea. Adevarul e ca am cam mancat de plictiseala.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Mar 28, 2020 11:39 am

Fusei până la magazinul de lângă casă să iau pâine. Aveam buletinul si declarația pe proprie raspundere așa cum e regulamentar. Pe trotuar cam pustiu. La un moment dat, pe jos o hartie de 500 euro. Privesc in jur, nimeni. -Mi-a scos Dumnezeu norocul in cale, imi zic și dau să mă aplec să o iau. Brusc rămân țintuit; -Bai, dacă colcăie de viruși!? Imi zic. Stau in cumpănă. Sărăcia mă îndemna să o iau. Frica de coronavirus ma îndemna să o las dracu si sa fug. După o luptă crâncenă dusă în sufletul meu am zis, mai bine sărac dar sănătos.
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde April » Sâm Mar 28, 2020 7:12 pm

Dupa o pauza de 30 de ani, am reluat vânătoarea de plasat comenzi.
O primă experiență - foarte civilizat la https://www.facebook.com/fruitfulromania/ Am dat comanda pe email, a doua zi au livrat - legume si fructe de foarte buna calitate.
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpga f.jpga1.jpga2.jpga3.jpga4.jpga5.jpga6.jpg
Mai putin succes am avut la Carrefour si la Bringo - Carrefour, de trei zile nu reusesc sa ''prind'' sa plasez comanda pe site / prin aplicatia telefonica.
La Auchan am facut comanda pe site-ul lor, am achitat cu cardul - joi, nu mi-au dat niciun termen pentru livrare, azi m-au sunat sa fiu de acord sa inlocuiasca niste produse. Livrarea - poate marti sau miecruri...
Glovo - Kaufland, ok, am dat azi comanda, achitat cu cardul, au livrat cam in 4 ore; gama de produse destul de limitata, dar macar au venit.
Va urma...
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31063 times
Been thanked: 28916 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde cccccc » Dum Mar 29, 2020 12:53 pm

"pe jos o hartie de 500 euro"
mica plosca de alcool la purtator. dezinfectata si o predata la citu. sau 112 si venea un echipaj.
insa o poza merita din plin gestul abandonilui
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 29, 2020 5:43 pm

Adineauri, aplicatia de pe telefon care numara pasii m a intrebat daca am murit.
"pe jos o hartie de 500 euro"

Vezi!? Stiam ca nimeni nu ma va crede. Nu am chemat autoritatile ca sigur nici ele nu m ar fi crezut ca nu e a mea si m ar fi oblogat sa o ridic.

Să dea dracu, după ce se va termina restricția asta si de dormit voi dormi noaptea in parc pe bancă.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 30, 2020 4:16 am

Gata!....începem o săptămână nouă de stat în casă. Știe cineva, au dat ăștia voie să facem duș sau continuam să ne spălăm doar pe mâini?
La voi cum e că la mine mai pe seară poliția nu mai pune la megafoane imnul ci piesa lui Smiley, De unde vii la ora asta!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde April » Lun Mar 30, 2020 11:46 am

La noi nu s-a auzit nimic
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31063 times
Been thanked: 28916 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 30, 2020 1:18 pm

April scrie:La noi nu s-a auzit nimic


Voi locuiți în cartier select. Vouă vă pune la megafoane Angela Similea, Casa Mea.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8yz6stc7l7g[/youtube]

L.E. Ieși Johannis cu o declarație de maxim interes. Ne spuse să nu mai dăm mâna și să renunțăm a ne mai îmbrățișa. O fi valabil și pentru nevastă!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde cccccc » Lun Mar 30, 2020 1:31 pm

[*] Stiam ca nimeni nu ma va crede.

nici gand maestre. nu pun la indoiala norocul. incerc sa imi dau seama cine poate fi pagubosul.
sa fie politician, nuuu, astia au disparut de ceva vreme. sa fie b... nu asta tine bani cu elastic la ciorap. sa fie om de afaceri. nuuu, au terminat rezerva. cred ca am pe cineva. pensinarii. din aia grasi de pe la curte...
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 30, 2020 4:25 pm

cccccc scrie: incerc sa imi dau seama cine poate fi pagubosul.
sa fie politician, nuuu, astia au disparut de ceva vreme. sa fie b... nu asta tine bani cu elastic la ciorap. sa fie om de afaceri. nuuu, au terminat rezerva. cred ca am pe cineva. pensinarii. din aia grasi de pe la curte...


Nu e nici unul din cei menționați de tine. Ăștia nu umblă cu bancnote așa mari. Știu că nu le pot folosi nicăieri fără să se indentifice cu buletinul și le e frică să nu le ia ăștia urma. Eu cred că "păgubosul" cum îi numești tu e un boschetar care a găsit o și el la randul lui, dar avea buletinul expirat. A incercat de mai multe ori să plătească cu ea și dacă nu a reușit a aruncat o zicând, dă o dracu că nu e buna la nimic!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Joi Apr 02, 2020 2:37 pm

Azi n-am stat acasă, am ieșit să achiziționez cele necesare. Cam ca în poze a fost pe stradă, plus că a trecut un elicopter la joasă înalțime. Avea dispozitiv de pulverizat montat. La circa 30 de secunde după ce a trecut pe deasupra mea am simțit căzând pe mine picături mici de ceva lichid. De simțit mă simt bine deocamdată.
La Auchan organizase intrarea pe ușa rotativă si ieșirea pe o ușă laterală in așa fel încă nu se intersectau cei care intrau cu cei care ieșeai. Nu am observat să lipsească ceva, dar nici nu am colindat mult prin magazin. Știam bine ce aveam de cumpărat și m-am dus "punct ochit, punct lovit" Asta nu din cauza virusului ci pentru că urăsc să fac cumpărături sau mai bine spus, să belesc ochii prin magazine.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 61 vizitatori


cron