Tigara electronica

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde HHR » Mar Apr 28, 2015 3:15 pm

prin urmare, o viata ... exceptionala... sa muara suedejii de invidie :thumbup:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Mar 18, 2016 4:10 pm

Dan & restul patimasilor :)

In urma lansarii oficial a jocurilor 'interzis fumatului' (Legea 15/2016), voi unde/cat va incadrati exact cu interzicerea fumatului in spatiile publice?

Nu sunt lamurit deloc, daca tigara electronica se interzice la fel ca si tigara normala.. Guvernul Romaniei, zice ca tigara electronica e interzisa doar in mijloacele de transp in comun..

http://www.dreptonline.ro/legislatie/le ... _tutun.php
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde teo » Vin Mar 18, 2016 5:19 pm

iuliangrecu scrie:In urma lansarii oficial a jocurilor 'interzis fumatului' (Legea 15/2016),


legea se numeste " a aprozaresii". conform acestei legi fumatul e interzis oriunde. inclusiv in beoji, care are comodat cu firma. da' io ma denunt singur: az' am pipat in beoji!
cel mai mult imi place definitia spatiului inchis: podea, doi pereti si acoperis. tine-ma logica sa nu dau foc recoltei! :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Mar 18, 2016 6:10 pm

teo scrie:io ma denunt singur: az' am pipat in beoji, care are comodat cu firma

Lasa ca nu stie garcea ca esti tu acomodat cu beoji :)

La noi la job au dat jos peretii (2) de la copertina locului de fumat, bine c-a trecut frigul.. :)
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde demential » Vin Mar 18, 2016 7:56 pm

Din ce am inteles eu, tigara electronica sufera fix aceleasi conditii ca fumatul traditional, DOAR DACA lichidul are nicotina mai mare de 0.01.
daca tigara electronica are nicotina mai putina de 0.01 atunci NU este interzis fumatul (vapatul, mai precis) in spatii publice.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Mar 18, 2016 8:49 pm

demential scrie:daca tigara electronica are nicotina mai putina de 0.01 atunci NU este interzis fumatul (vapatul, mai precis) in spatii publice.

Cum dzeu stabileste garcea procentul, daca esti pasibil sau nu de amenda??
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde demential » Vin Mar 18, 2016 9:55 pm

se uita pe eticheta sticlutei cu lichid ?
si totusi, ORICUM, avand in vedere reticenta si limitarea cerebrala a romanilor, este imposibil sa explici vreunui inapt ANTI-fumat ca ... sa FUMEZI (cu tigara aprinsa de bricheta si tutun tratat) NU este acelasi lucru cu VAPAT (cu o masina de facut aburi inocenta, alimentata de o baterie incarcata la priza). DECI, zilele astea, in spatii publice inchise, este imposibil sa vapezi, indiferent ce zice legea sau eticheta sticlutei.'

L.E. : http://cronicipebune.ro/fumatorule-acum ... respectat/
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Mar 18, 2016 11:19 pm

Imagine
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Mar 19, 2016 1:08 am

"Sunt alaturi de cei care incepand de maine au fost declarati jumatati de oameni pentru ca "drepturile fumatorilor nu exista in constitutie"!
E bine ca in constitutie "exista" urmatoarele drepturi:
- dreptul homosexualilor care se pot manifesta liber oriunde in public, intre 2 sau oricati pereti, cu sau fara acoperis.
- dreptul industriei alimentare de a ne vinde carne injectata cu Dumnezeu stie ce, alimente cu E-uri si alte substante dovedite clar cancerigene, "racoritoare" 100% naturale, facute din concentrate, branza 100% naturala facuta din lapte praf.
- dreptul industriei farmaceutice care promoveaza medicamente de "brand" scumpe, in defavoarea acelorasi medicamente generice ieftine (vezi Nurofen-Ibuprofen, Panadol-Paracetamol, ACC- Aspirina si mii de alte exemple).
- dreptul taierilor abuzive de copaci peste tot pe teritoriul Romaniei de catre corporatii sustinute mai mult sau mai putin chiar de institutia presedentiei.
- drepturile tututor alesilor de orice fel in primarii, parlament, guvern, presedentie, etc, de a fi votati dupa care sa li se rupa basca de dorintele si doleantele alegatorilor si de a da legi, ordonante, hotarari pentru a face cu banii de la buget EXACT ce vrea pla lor.
- dreptul ANAF-ului de a pune popriri abuzive pe conturile firmelor, fara a anunta in prealabil contribuabilii respectivi ca au datorii la bugetul de stat.
- dreptul ENEL-ului de a vinde cel mai scump curent electric din Europa, in conditiile in care salariile din Romania sunt clar de kkt.
- dreptul Petrom-ului si a cui plm mai fixeaza pretul la carburanti, de a vinde carburanti in Romania la unul din cele mai mari preturi din Europa in conditiile in care, din nou, salariile din Romania sunt de kkt.
- dreptul statului Roman in general, de a fi EVIDENT si CLAR INCOMPETENT, INAPT si INCAPABIL de a face ORICE lucru bun, oricat de mic ar fi el pentru oamenii din tara asta, dar de a stabili taxe si accize pentru un produs, pentru care mai apoi sa puna interdictii de folosinta si sa il scota partial in afara legii, fara sa dea dreptul consumatorilor de a isi stabili locuri umane si decente unde sa il consume (asta nu e deloc anticonstitutional nu-i asa?).
- dreptul distriubuitorilor de agent termic de peste tot din tara, de a taxa prierderile de pe reteaua lor de distributie catre consumatorii finali.
- muuulte, muuulte alte drepturi clar abuzive, care contribuie in fieca zi, ora, minut la mirificul sentiment ca incepand de azi vom muri cu totii mai sanatosi pentru ca fumatorii sunt exilati in strada, dar intre timp suntem furati, mintiti, inselati, abandonati, fraieriti de toate gunoaiele politice care ne conduc, ne vand si ne devalizeaza tara.
- si nu in cele din urma: dreptul nostru, al tuturor fumatorilor de a sta capra si de a inghiti cacatul unor slugi umile si pupincuriste la UE, fara a lua nici o pozitie, fara a face nici un protest, fara a schita nici un gest.
Uraaaa! Traiasca UE! Traiasca partidul! Traiasca libertatea! Traiasca! Astazi democratia, libertatea, adevarul, bunastarea, sanatatea, tot ce e mai bun pe lume si civilizatia in general, au triumfat in Romania, de-acum sa vezi lapte si miere ... timp in care 10% (in acte, dar in realitate mult mai mult) din populatia tarii este analfabeta, 20% slugi fara voia lor, plecati prin tari straine sa faca un leu pentru copii lasati in grija nimanui pe acasa, 35% pensionari si dracu stie cati prosti ... multi oricum!
FUCK YOU !!!
Amin!
O sa fim cu totii sanatosi tun si o sa murim calcati de o masina sau bolnavi de cancer, otraviti de carnea injectata din supermarket! Mai aprind o tigara, mai iau o gura de aer si ma duc sa imi vad de treaba ... am facturi de platit!
Latter Edit:
aaa si sa nu uit:
- dreptul de a ne muri bebelusii cu zecile prin spitale, timp in care o inapta, incompetenta si imbecila cu titlul de doctor apare pe sticla si ne spune sa fierbem carnea de pui 3 (TREI) ORE !!! ... CE PLM E IN CARNEA AIA FRATE de trebuie fiarta 3 ore? Orice virus, microb, bacterie este distrusa prin fierbere in maxim 5-10 minute... DECI ????
- dreptul da a introduce obligativitatea vaccinarii, dupa care timp de 4 luni vaccinul nu s-a gasit in NICI o farmacie din Romania ... pe motiv ca ... nu se stie de ce, nu s-a castigat licitatia la timp ...
- dreptul de a trece bunuri si valori de miliarde din patrimoniul statului in parteneriate private (pe gratis), institutii de stat transformate in SA cu actionari privati necunoscuti prin ordonante de urgenta
- dreptul de a disparea O FLOTA INTREAGA si de a nu se mai gasi nici in ziua de astazi ... nici flota, nici vinovatul
- dreptul de a face un site al institutiilor statului care a costat peste 1 milion de euro, sali de sport existente doar pe harie, borduri la suprapret, catedrale ale neamului de miliarde de euro, timp in care bunicii nostri se chinuie sa traiasca de pe o luna la alta cu niste pensii de mizerie
- dreptul de a plati obligatoriu asigurari de sanatate si de a iti cumpara singur asternuturi de pat, pansamente, perfuzii, medicamente cand ajungi la spital, pentru ca ei nu au ...
si mai am ... dar chiar am treaba si chiar mi se pare ca este degeaba ..."

https://www.facebook.com/10000333608614 ... 0/?fref=nf
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Mar 19, 2016 11:26 am

:D :D :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde Maria » Sâm Mar 19, 2016 11:31 am

Bine ca nu e pachet d-ala cu impotenta! Pfff
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Mar 19, 2016 11:34 am

Maria scrie:Bine ca nu e pachet d-ala cu impotenta! Pfff


Io nu fumez din ale Marie. Prefer sa mor tot decat pe bucatele
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde Maria » Sâm Mar 19, 2016 11:39 am

Bine ca am d-astea in alte limbi!
Pe tigarile electronice de se pompeaza (pardon, pufaie), nu scrie nimic? 20160319_113751.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Mar 19, 2016 11:42 am

Maria scrie:Pe tigarile electronice nu scrie nimic?


De la alea nu mori, incepi sa luminezi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Tigara electronica

Mesaj necititde Maria » Sâm Mar 19, 2016 11:43 am

damblagiu scrie:
Maria scrie:Pe tigarile electronice nu scrie nimic?


De la alea nu mori, incepi sa luminezi.

Au fosfor?
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori


cron