Retele mobile

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Ce retea preferati/apreciati?

1. Vodafone
6
32%
2. Orange
7
37%
3. Digi
6
32%
4. Telekom
0
Niciun vot
5. Altele
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 19

Re: Retele mobile

Mesaj necititde damblagiu » Mie Dec 14, 2016 3:31 pm

iuliangrecu scrie:

:think:[/quote]

La asa intrebare asa raspuns.
Ce sa-ti spun!? Pe Valea Doftanei, dar m-am dus 200m mai incolo si am avut semnal? :D
Din experienta mea sunt cei mai buni ca acoperire dintre cei doi colosi. Cu Digi nu ii pot compara ca m-am abonat de curand.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Dec 14, 2016 3:36 pm

damblagiu scrie:La asa intrebare asa raspuns.
Ce sa-ti spun!? Pe Valea Doftanei, dar m-am dus 200m mai incolo si am avut semnal? :D
Din experienta mea sunt cei mai buni ca acoperire dintre cei doi colosi. Cu Digi nu ii pot compara ca m-am abonat de curand.

Digi nu vreau, am avut experiente neplacute cu lipsa semnalului (Sovata, Venus, etc), ei stau bine doar in marile orase.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Feb 02, 2017 2:58 pm

Telekom discută ieşirea de pe piaţa din România. Operatorul, împărţit între Orange şi RCS&RDS

"Deutsche Telekom, principalul acţionar în Telekom România prin intermediul grupului elen OTE, este în contact cu jucători din piaţa locală de telecom, cu care a început încă de anul trecut discuţii privind vânzarea atât a afacerii de telefonie fixă reprezentată de Telekom Romania Communications, cât şi a operaţiunilor de telefonie mobilă, potrivit informaţiilor disponibile pentru jurnalul de tranzacţii MIRSANU.RO.
Orange, care are deja un parteneriat cu Telekom România prin care oferă acces la reţeaua 4G şi are acces la infrastructura fixă, negociază achiziţia afacerii de telefonie fixă a Telekom România, în timp ce RCS & RDS, companie care are deja mai mulţi abonaţi decât Telekom, ar putea lua în vizor preluarea afacerii de telefonie mobilă."

http://www.capital.ro/deutsche-telekom- ... mania.html
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde gabriel » Vin Feb 03, 2017 8:54 pm

iuliangrecu scrie:Salutare,

Cei care utilizati Orange, daca ati probleme cu lipsa de semnal de curand, cam in ce zone vi s-a intamplat asta? intentionez sa imi iau un sim back-up pt calatorii (in tara), multumesc anticipat de sfaturi, idei, carcoteli ;)

Nu am avut problema asta niciodata...
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Feb 03, 2017 9:12 pm

gabriel scrie:Nu am avut problema asta niciodata...

Am luat o cartela orange prepay la 6 euro
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde gabriel2vsl » Sâm Iul 01, 2017 9:18 pm

Folosesc Digi de 4 ani si jumatate, au inceput greoi, dar in ultimii doi eu nu am intilnit probleme cu semnalul! Cel putin, nu probleme mari. Mai des mi s-a intimplat insa, sa fac biza de abonatii unor mari companii de telefonie mobila din Romania, care, ce crezi, n-aveau semnal cind eu ma lafaiam in el... Pentru "Tot Nelimitat" la vdf ar trebui sa platesc 'fo suta de Euro, pe trei abonamente. La Rcs platesc 8,90!!! :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
gabriel2vsl
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Mar 12, 2017 9:07 am
Localitate: Bucuresti, sector 5
Has thanked: 8 times
Been thanked: 48 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde mirce4 » Sâm Iul 01, 2017 9:31 pm

Probabil nu parasesti orasul. Am destui prieteni care dupa 2 ani de Digi au revenit rapid in retelele initiale. Cu toate acestea am facut de curand trecera in masa cu 5 abonamente ale membrilor familiei mele datorita pretului si dupa ce am testat cum functioneaza Digi la tara. Pt mine care bat tara in lung si-n lat nu e o varianta asa ca raman la Orange. Pana acum 3 luni am fost abonat Vodafone pe care i-am parasit dupa 20 de ani.

Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk
Avatar utilizator
mirce4
 
Mesaje: 43
Membru din: Vin Feb 17, 2017 9:00 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 148 times
Been thanked: 119 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Iul 01, 2017 11:10 pm

gabriel2vsl scrie:Folosesc Digi de 4 ani si jumatate, au inceput greoi, dar in ultimii doi eu nu am intilnit probleme cu semnalul! Cel putin, nu probleme mari

Asa cum zice si Mircefor, probabil nu iesi din oras..
Eu unul din cauza asta am parasit Digi, in afara oraselor stau prost la semnal, am mai scris experienta pe aici pe undeva
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde April » Joi Iul 20, 2017 10:15 am

A venit netu'...
Greu cu netul in Thassos si anul acesta.
Ba ca e vant, ba ca a plouat...
Nici cartela vodafone pentru internet nu e de mare folos, daca esti pe tarm sau in nu stiu ce zone - nu ai semnal.
Daca sunt prea multi "sugaci", se imparte wi-fi -ul si desi arata max de liniuțe, viteza e de melc.
Azi, la cazare & beach bar monteaza al treilea router, sa se ajunga.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde demential » Joi Iul 20, 2017 10:42 am

Confirm. Intr-un mod foarte ciudat, Vodafone Grecia nu avea semnal, acolo unde DigiMobil Romania avea semnal...
Iar 4G exista pe insula de la Vodafone, DOAR in anumite localitati :D
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Sep 18, 2017 10:09 am

Atentie, Vodafone Ro NU mai ofera roaming la prepay!
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Sep 23, 2017 3:18 pm

iuliangrecu scrie:Atentie, Vodafone Ro NU mai ofera roaming la prepay!

Din 23 octombrie, nici Orange nu mai ofera roaming la prepay..

"Din 23 octombrie 2017 nu mai ai acces la serviciul de roaming în Spațiul Economic European din creditul disponibil în cont dacă ai activă în același timp și o opțiune cu beneficii naționale.
De aceea, pentru a avea acces la serviciu, îți recomandăm să activezi o opțiune cu acces la roaming.
Ca alternativă, pentru a avea acces în roaming și a utiliza din creditul disponibil pe cont când ești în străinătate, poți să dezactivezi opțiunea cu beneficii naționale activă, dar vei pierde beneficiile care nu au fost consumate până la data dezactivarii. Înainte de a pleca din țară verifică la *100#, ramura Roaming, dacă ai acces la acest serviciu.
Urmează instrucțiunile în vigoare la data curentă pentru activarea serviciului"
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde teo » Joi Aug 02, 2018 10:37 am

Aveam de vreo 15 ani un abonament portocaliu iar de vreun an și ceva nu-l mai foloseam.
Am trimis o cerere pe mail către Oranjadă să-mi rezilieze abonamentul și să mi-l treacă pe prepay și-am primit răspuns că nu se poate, că aș mai avea încă aproape 2 ani de contract cu ei, dar uite suntem băieți buni și dacă ne plătești abonamentul în avans pentru ăia aproape 2 ani, nu-ți luăm tva-ul, fraiere care ești tu fraier, poate pui botu' la vrăjeală!
Așa că am intrat pe site-ul Protecției Consumatorului, am completat toate rubricile cerute, am încărcat răspunsul Oranjadei și cererea mea și-am apăsat send.
După două săptămâni, am primit mail de la Oranjadă să-mi plătesc factura scadentă că din 26 luna asta mă trece la prepay și-ți dăm 5 euro credit, fraiere care ești tu fraier că n-am reușit să te ....plăcuță antipesede :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Aug 02, 2018 1:30 pm

teo scrie:am primit mail de la Oranjadă să-mi plătesc factura scadentă că din 26 luna asta mă trece la prepay și-ți dăm 5 euro credit, fraiere care ești tu fraier că n-am reușit să te ....plăcuță antipesede :mrgreen:

Aoleu!! te-ai vîndut doar pt 5 euro?
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Retele mobile

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Mar 27, 2019 3:44 pm

Reteaua Orange picata in mai multe zone din tara, inclusiv capitala e sub asediu..

https://m.adevarul.ro/tech/mobile/probl ... index.html
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori