Impresii de calatorie (18+)

Re: Impresii de calatorie (18+)

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Sep 30, 2017 5:07 pm

HHR scrie: Purcari, alb, treij dă lei sticla.

RIP

Sent from my iPhone using Tapatalk
“A fost iar joi si maine este vineri,
A mai trecut o miercuri dupa marti,
Luni a plecat cand toti eram mai tineri,
Duminica si sambata, visati!”
iuliangrecu
Super Fan Thassos

Has thanked: 10413 times
Been thanked: 7965 times

Re: dinoffside

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Sep 30, 2017 5:15 pm

HHR scrie: Chestia era bucăți și trebuia montată. Într-o oră, cu ajutorul aparținătuarei, am montat chestia.

Daca nu te bagai nu dura atat.
Ăla mare îmi spune că și pe tamburul prelungitorului este un buton.

Nu ti se pare CA CAm incurci oamenii!?
Nu cere unei femei imposibilul. S-ar putea sa ti-l aduca
damblagiu
Super Fan Thassos

Has thanked: 8534 times
Been thanked: 11276 times

Mesaj necititde damblagiu » Dum Oct 01, 2017 10:11 pm

Ca un bătrân folositor de aparate de căsăpit iarba ceva îmi scapă sau e in neregula cu povestirea ta. Poți pune o poza cu "rola" și una cu aparatul de căsăpit. În special cu cablul lui de alimentare.
damblagiu
Super Fan Thassos

Mesaj necititde HHR » Lun Oct 02, 2017 7:59 pm

Aseară am băgat niște pește cu mujdei de usturoi. Un mujdei zdravăn, din usturoi zdravăn. După festin, a rămas doar mirosul de usturoi. Mirosul legumei îmi iese din toți porii. Nu contează, usturoiul previne calcificarea vasculară și, în genere, contribuie la ameliorarea afecțiunilor cardiovasculare. La cum put, sigur am vasele de sînge supraelastice și infarctul este la cîțiva ani lumină depărtare. După juma de oră, mirosul devine deranjant. Fac un duș zdravăn și, pe moment, scap de miros. Mă bag în pat, caut un film, pun teveul pe stingere automată și închid ochii. Adorm și visez că sînt înconjurat de o duzină de vampiri morți în jurul meu. De la miros, evident. Sună ceasul la șase. Vampirii se ridică și fug, eu rămîn cu mirosul. Parcă e mai nasol, mai pătrunzător, stătut. Mă reped la baie, din nou sub duș. Storc juma de tub de pastă de dinți în gură. Îmi vine să mă frec și pe limbă. Găsesc un recipient cu apă de gură. Mai avea două guri de apă mentolată. Clătesc și scuip. A doua gură o înghit. Măcar să curăț și partea superioară a tractului digestiv. Treaba se ameliorează. Mă simt stăpîn pe mine. Iau echipamentul de înot, încalec bicicleta și o iau spre bazin. Pedalatul produce transpirație și reapare damful de usturoi. Ajung la bazin și sar în apă. Mirosul discret de clor al apei acoperă mirosul de usturoi. Înot patrușcinci de minute și ies. Mirosul reapare. Întru la saună. Asta sigur va scoate mirosul. E cald, transpir usturoi. Stau juma de oră. Simt că s-au încins căștile playerului în urechi și ies. Nu s-au lipit de urechi. Le scot și marchez încă un duș. Da, a dispărut mirosul. Merg la birou și mă apuc de lucru. După o oră fac o pauză și simt un miros discret de usturoi. Încerc să-mi tai venele cu o ascuțitoare. Nu reușesc. Oricum și sîngele cred că îmi miroase a usturoi. Am o sticlă de parfum în sertar. Mă dau cu o cantitate generoasă. La doișpe, îl iau pe ăla mare de la școală. Mergem la aparținătoare, iau vehiculul și duc copilul acasă. Mă întorc la birou. Mai dau cu parfum și mai lucrez puțin. Plec să duc copilul la pian. Las copilul la pian și restitui mașina aparținătuarei. Mă întorc la birou unde am bicicleta. Am scăpat total de miros. Peste o oră mă sună aparținătuarea și zice, ce naiba i-ai făcut mașinii, că pute înăuntru a parfum amestecat cu usturoi. Îi închid telefonul și caut ascuțitoarea.
HHR
Consilier

Has thanked: 13400 times
Been thanked: 15539 times

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Oct 02, 2017 11:07 pm

HHR scrie:mă sună aparținătuarea și zice, ce naiba i-ai făcut mașinii, că pute înăuntru a parfum amestecat cu usturoi. Îi închid telefonul și caut ascuțitoarea.

Ai patit exact ca-n bancu ala, cu muerea ce putzea in permanenta a rahat de nimeni nu se-apropia de ea, nici un iubit n-o iubea.. pina intr-o zi cind ii da prin cap sa se dea cu f mult parfum, doar doar o scapa de putziciune.
Apoi se intilneste cu iubitul si mindra de ea il intreaba cum o gaseste acum la miros, la care el: "Ca un rahat in mijlocu' padurii" :oops:
“A fost iar joi si maine este vineri,
A mai trecut o miercuri dupa marti,
Luni a plecat cand toti eram mai tineri,
Duminica si sambata, visati!”
iuliangrecu
Super Fan Thassos

Has thanked: 10413 times
Been thanked: 7965 times

Mesaj necititde April » Mar Oct 03, 2017 8:28 am

De la dus (traseul Makaza, desigur), am ochit usturoi mic la punga, vandut pe marginea drumului bulgaresc, inainte de Kardjali.
La venire, am cumparat o punga, m-a costat 6 leva si o aparatoare smulsa de la roata din spate. Ne-am intors si-am recuperat-o.
April
Admin

Has thanked: 17941 times
Been thanked: 18824 times

Mesaj necititde HHR » Vin Oct 06, 2017 8:07 pm

Cum spuneam cu ceva timp în urmă: copiii sînt niște îngerași fără aripi. În weekendul ce a trecut, după ce am trebăluit prin curte și prin casă, am desfăcut o bere. Am apucat să-mi astîmpăr setea cu jumate din cantitatea din recipientul de metal ușor. Vine ăla mare și spune: vreau la film ! Ok, zic, dar mergem cu autobuzul că am băut o juma de cutie de bere. Bucuros, iese afară și strigă la un vecin, folosind volumul dat la maxim: Mă duce tati la film, dar mergem cu autobuzul, că a băut cam mult ! Păi, să nu-i .... )(&(*^*&%&$^# ????
HHR
Consilier

Mesaj necititde damblagiu » Vin Oct 06, 2017 8:15 pm

HHR scrie:Cum spuneam cu ceva timp în urmă: copiii sînt niște îngerași fără aripi. În weekendul ce a trecut, după ce am trebăluit prin curte și prin casă, am desfăcut o bere. Am apucat să-mi astîmpăr setea cu jumate din cantitatea din recipientul de metal ușor. Vine ăla mare și spune: vreau la film ! Ok, zic, dar mergem cu autobuzul că am băut o juma de cutie de bere. Bucuros, iese afară și strigă la un vecin, folosind volumul dat la maxim: Mă duce tati la film, dar mergem cu autobuzul, că a băut cam mult ! Păi, să nu-i .... )(&(*^*&%&$^# ????

Daca iti e rusine ca ai facut ceva nu-l face. Eu zic sa fi mandru. In tinerete o femeie batrana mi-a spus, maica, cine nu bea ori e bolnav ori e zgarcit. In concluzie juniorul te a lauat.
damblagiu
Super Fan Thassos

Mesaj necititde HHR » Vin Oct 06, 2017 9:39 pm

Corect , dar m-a suprapreciat, băusem juma de cutie dă bere.
HHR
Consilier

Mesaj necititde damblagiu » Vin Oct 06, 2017 9:57 pm

HHR scrie:Corect , dar m-a suprapreciat, băusem juma de cutie dă bere.
Se fudulea și el cu tine

Trimis folosind Tapatalk
damblagiu
Super Fan Thassos

Mesaj necititde HHR » Sâm Oct 07, 2017 10:33 pm

Az am fo la mol. Unde altundeva pă ruperea asta dă nori. Mi s-a umplut inima dă bucurie cînd am văzut că funcționează programul inițiat de municipalitate: ”Cîte un porș pentru fiecare brăilean cu dizabilități.” Pe locul rezervat persoanelor cu handicap, trona un Cayenne dă tuată frunusețea. În rest, locurile speciale erau ocupate de nesimțiți cu Școde, Dastăre, Șevrolete, sau alte mărci uzuale.
HHR
Consilier

Mesaj necititde Reb3lle31 » Dum Oct 08, 2017 1:39 pm

HHR scrie:Băi, deci, și mie. În fine, mai puțin partea cu linsul degetelor de apă de mare. Prefer să le ling (pe cele proprii, evident) după ce le tăvălesc prin farfuria cu carcatiță la grătar. Bine ai venit în lumea mea !

Vorba vine, lins degete :)) Inevitabil mai duceam mana la gura si imi aminteam cat de sarata e apa :))
Frumoasa lume, bre!
Reb3lle31

Has thanked: 0 time
Been thanked: 21 times

Mesaj necititde HHR » Lun Oct 09, 2017 8:54 pm

Am primit o cerere de prietenie de la o domnișoară din Basarabia sau altă republică fostă sovietică, actualmente democrată și muritoare dă foame. Am băgat numele pe translatorul automat și mi-a dat un nume cu rezonanță slavă, ceva între Ludmila și Natașa. Nume de țărăncuță amărîtă. Vai de viața ei, săraca ! Nu are haine. A pus doar poze cu costume de baie. Și alea subțirele și cu arie desfășurată redusă. Hai, într-una avea niște măușele pînă la cot și un bici în mînă. Cred că se ocupă cu creșterea animalelor. Totuși, lumea pare să o îndrăgească. Are o listă impresionanță de prieteni, toți bărbați bine, săriți de patruj de ani cu mașini mari și puternice. Sînt sigur că o ajută cît pot ei. Așa e fain în lumea noastră creștină !
HHR
Consilier

Mesaj necititde damblagiu » Mar Oct 10, 2017 10:17 am

Pai, nu spusesi esentialul. Ai onorat cererea, sau nu?
damblagiu
Super Fan Thassos

Mesaj necititde HHR » Sâm Oct 14, 2017 5:26 pm

În calitate de permanent debitor ale unor păcate neștiute, dintr-o viață anterioară, deseară merg la nuntă. Participarea la un eveniment festiv, aşa cum este calificată nunta în literatura de specialitate, implică un amplu demers preparatoriu, atît pe latură feminină cît şi pe latură masculină. Exact ca procesul penal tipic, latura civilă şi latura penală. La prima vedere, latura civilă este cea feminină, iar latura penală este cea masculină, fără a exista o delimitare clară între cele două laturi. Par example, cînd vine vorba de cheltuieli de înfrumuseţare exterioară, deseori latura civilă este marcată de un penalism înfiorător. Aşa a fost cu pantofii. Am fost la un magazin de pantofi de damă (adică de femeie) care semăna a muzeu de artă modernă, puţine exponate şi puţini vizitatori. Am întrebat-o pe aparţinătuare dacă ne vor lua taxă de muzeu. Latura civilă s-a încruntat şi mi-a zis că dacă am chef de miştouri, în magazinul acela select, mai bine să-mi mişc curul la Altex, să belesc ochii la smartfuane şi aifuane, pînă ce termină dînsa treburili acoloşilea. Am trecut cu vederea răutăcismul feminin şi am rămas. A luat o pereche de pantofi. Am întrebat-o dacă sunt în leasing, dacă au nevoie de asigurare casco şi dacă putem include valoarea reziduală în rată. A spus ceva, nu mai ştiu exact ce, dar nu a fost frumos din partea ei să se ia de mama mea naturală. Hai la farmacie, a zis, în continuare. De ce ? Credeam că mergem să-mi iau şi io încălţări. A, nu, a zis, ţie îţi iau nişte urgo pentru pantofii ăia de acasă care te jenează. Draga de ea, doar binele mi-l doreşte ! Sigur îmi ia un costum, mi-am zis ! Nici vorbă, zice, ţi-am dus costumul vechi la curăţat. Las că-i bun, modelul pe negru, i-am zis. M-a aprobat. În plus, zic, mai trebuie să-l scot în lume, să iasă molia din dînsul. Nu se prinde. Supralicitez: crecă cu ăsta o să mă şi îngropi. Se uită lung la subsemnatul şi zice: da, merge, că e pe negru. Obţin o victorie pasageră cînd mi se achiziţionează, prin cumpărare, o cămaşă albă şi o curea nouă. Bingo ! La cravate era închis, dar era deschis la ceva rochii de damă. Sunt expediat la Altex pentru juma de oră. Stau juma de oră, învăţ pe dinafară mărcile de telefoane şi caracteristicile tehnice şi trec la laptopuri. Apuc să parcurg şi juma din raftul cu jocuri pe calculator şi apare aparţinătuarea cu o sacoşă mare, toată un zîmbet (aparţinătuarea, nu sacoşa). Ce ţi-ai luat ? Nimic ? Să dea naiba, nu vreţi să ştiţi cît costă, în ziua de azi, nimicul.
HHR
Consilier

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Bloguri