Aeroporturile din lume

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Mar 28, 2015 7:56 pm

De vreo 20 ani nu m-am mai suit intr-un avion, de teama. Dupe 11 septembrie am hotarat sa nu mai ma sui sub nici o forma. Acum ma jur ca nu ma voi mai urca intr-un avion.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Mar 28, 2015 9:45 pm

damblagiu scrie:ma jur ca nu ma voi mai urca intr-un avion.

as baga mana in foc, dupa juramint un avion te tot urmareste sa se-arunce pe tine :wtf:
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Mar 28, 2015 10:36 pm

iuliangrecu scrie:as baga mana in foc, dupa juramint un avion te tot urmareste sa se-arunce pe tine :wtf:


Cel putin am sansa f. mica de a-l auzi si a fugii intr-un fel sau altul, in timp ce, daca sunt in avionul care se prabuseste mai am un singur lucru de facut. Sa fac pe mine.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Mar 28, 2015 10:43 pm

Aseara in aeroportul Aranada-Stockholm, sa fumez si eu o tigara ca tot virusatul, reperez cusca corespunzatoare, cand colo, coada la intrare la cusca, spatiul era doar pt 4 pers/5 mai slabe :)
Pe cand la Munchen, alta viataaaa, ditamai spatiul pt fumat, cred era cat apartamentul meu :thumbup:
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde teo » Dum Mar 29, 2015 8:45 am

damblagiu scrie:De vreo 20 ani nu m-am mai suit intr-un avion, de teama. Dupe 11 septembrie am hotarat sa nu mai ma sui sub nici o forma. Acum ma jur ca nu ma voi mai urca intr-un avion.

ce urmas de-a lu' burebista esti tu? :mrgreen:

eu am rau de inaltime. de la etajul al II-lea, evit sa ma mai uit pe geam in jos. daca trebuie sa cobor scarile de la un etaj superior, ma tin cat mai aproape de perete, cobor incet, am momente in care simt si-un fel de ameteala. si cu toate acestea, in avion, nu am problema asta. ma uit pe geam lejer, n-am nici cea mai mica forma de rau sau ameteala. cred ca e legat de cum percepe si "prelucreaza" creierul imaginile. daca dintr-o cladire vad imaginea de jos ca intr-un "hau", din avion mi se pare ca vad imaginea de jos ca intr-un plan
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde April » Dum Mar 29, 2015 9:37 am

si seria neagra continua...
Un Airbus A320 al Air Canada, cu 132 de pasageri, a ieşit de pe pistă
http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Exter ... t+de+pe+pi
http://stirileprotv.ro/stiri/internatio ... busit.html
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde teo » Dum Mar 29, 2015 9:48 am

...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde gabriel » Dum Mar 29, 2015 10:07 am

teo scrie:
damblagiu scrie:De vreo 20 ani nu m-am mai suit intr-un avion, de teama. Dupe 11 septembrie am hotarat sa nu mai ma sui sub nici o forma. Acum ma jur ca nu ma voi mai urca intr-un avion.

ce urmas de-a lu' burebista esti tu? :mrgreen:

eu am rau de inaltime. de la etajul al II-lea, evit sa ma mai uit pe geam in jos. daca trebuie sa cobor scarile de la un etaj superior, ma tin cat mai aproape de perete, cobor incet, am momente in care simt si-un fel de ameteala. si cu toate acestea, in avion, nu am problema asta. ma uit pe geam lejer, n-am nici cea mai mica forma de rau sau ameteala. cred ca e legat de cum percepe si "prelucreaza" creierul imaginile. daca dintr-o cladire vad imaginea de jos ca intr-un "hau", din avion mi se pare ca vad imaginea de jos ca intr-un plan

Iti recomand o vizita in Dubai, Burj Kalifa etajul 124, se vede ca din avion :D
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 29, 2015 10:16 am

teo scrie:ce urmas de-a lu' burebista esti tu?


Teo,Burebista daca ar fi vazut un avion ar fi adus jertfe lui Zamoixe. Frica de avion nu de la raul de inaltime provine, ci de faptul ca sunt in inposibilitatea de a face ceva in caz de pericol. Imi e teama sa merg si cu masina daca nu conduc eu si niciodata nu am mers cu motocicleta daca nu conduceam eu. Teama mea provine din inposibilitatea de a actiona si controla situatia. Am zburat de multe ori cu avionul dar tehnica era sa trag o tarie inainte de inbarcare ca sa fiu putin ametit si in timpul zborului era perfect. Chiar rad si glumesc tot timpul. Sa-ti spun o intamplare. De la Atena la Cairo se face o ora. Eram cu un prieten si am facut escala tehnica la Atena. Dupa reluarea zborului insotitoarea de bord ne anunta ca in doua ore ajungem in Cairo. Toate bune si frumoase pana cand dupa o ora apare anuntul sa ne punem centurile de siguranta, disparuse tot personalul de bord. Semi intuneric caci era zbor de noapte, avionul se pune cu botul spre pamant si incepe sa coboare. Ii spun colegului, am inbulinat-o ne prabusim. Ala ma intreaba, de unde sti? Ii zic, de la Atena la Cairo nu are unde ateriza ca e numai Marea Mediterana. Am plecat doar de o ora din Atena si mai avem o ora pana la Cairo. Aproape intrase in fibrilatie si imi placea asa de tare. :twisted: Ii alimentam spaima intrebandu-l daca in Mediterana exista rechini. Nu am simtit teama in momentele alea deloc desi conform spuselor lor mai aveam o ora pana la Cairo. Oricum, zbor lin pt cei care folositi avionul. Eu voi ramane cu picioarele (rotile) pe pamant.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Mar 29, 2015 12:46 pm

April scrie:si seria neagra continua...
Un Airbus A320 al Air Canada, cu 132 de pasageri, a ieşit de pe pistă

Astia au avut cea mai impamantare norocoasa :thumbup:
"Surse de la faţa locului spun că avionul Air Canada, ar fi agăţat cabluri de înaltă tensiune înainte de a ateriza"
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde teo » Dum Mar 29, 2015 12:57 pm

April scrie:si seria neagra continua...
Un Airbus A320

sper sa nu fac parte din seria asta, ca tot de-un a320 o sa am parte :crazy:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde April » Lun Mar 30, 2015 2:54 pm

ALERTĂ CU BOMBĂ la bordul unui avion Turkish Airlines.
Pe pagina de Twitter Airlive.net se anunţă că o ameninţare cu bombă a existat şi duminică, tot la bordul unui avion Turkish Airlines.
http://www.romaniatv.net/stare-de-urgen ... z3VsC589tQ

Cred ca alerte sunt destul de dese, dar dupa un eveniment tragic lumea e mai atenta la astfel de stiri.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde April » Mie Apr 01, 2015 10:08 am

Două avioane Boeing s-au ciocnit pe aeroportul din Dublin.

Două avioane Boeing 737 aparţinând companiei irlandeze Ryanair s-au acroşat azi dimineaţa, înainte de ora 10.00 (ora României).
Cele două aeronave şi-au agăţat aripile în timp ce se deplasau pe pistă.
Din informaţiile oferite presei de oficialii aeroportului, nicio persoană nu a fost rănită.
http://www.ziarelive.ro/stiri/foto-doua ... ublin.html
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde April » Mie Apr 01, 2015 3:06 pm

Un avion al companiei aeriene Turkish Airlines, care zbura pe ruta Istanbul - Lisabona, s-a intors miercuri din drum din cauza unei amenintari cu bomba.

Aeronava a aterizat pe Aeroportul Ataturk din Istanbul, de unde decolase cu putin timp inainte, dupa ce oficialii turci au fost alertati in legatura cu o amenintare cu bomba la bord, transmite Today's Zaman.
Un purtator de cuvant al Turkish Airlines a declarat ca aeronava a fost nevoita sa se intoarca pe Aeroportul din Istanbul dupa ce a fost gasit un bagaj suspect la bord, care nu apartinea niciunui pasager, arata Daily Mail.
In avion se aflau 170 de pasageri si sapte membri ai echipajului. Toti pasagerii au fost dusi intr-o alta aeronava, pentru a-si continua calatoria catre Lisabona.

Este pentru a doua oara saptamana aceasta cand o aeronava a Turkish Airlines este implicata intr-o situatie de amenintare cu bomba.

Amenintare cu bomba intr-un avion, deasupra Marocului - s-a dovedit a fi falsa
Luni, un avion al companiei aeriene a transmis un semnal de urgenta la bord, in timp ce zbura deasupra Marocului, pe ruta Istanbul - Sao Paolo, dupa ce in toaleta s-a gasit un biletel pe care era scris cuvantul "bomba".
Aeronava a aterizat in siguranta pe aeroportul din Casablanca, iar la verificari nu s-a gasit nimic la bordul sau.

http://m.ziare.com/international/amenin ... ei-1356113
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Aeroporturile din lume

Mesaj necititde April » Lun Apr 27, 2015 7:53 am

si ceva de bine :thumbup:
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la De-ale calatorilor / calatoriilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori