Bagaj

Re: Bagaj

Mesaj necititde Ade » Joi Aug 13, 2015 5:34 pm

Silviaaa scrie::) multumesc frumos pentru recomandari , caruciorul este de la chicco si se strange tip umbrela deci merge . Bebe este autodiversificat deci isi cam alege singur ce sa pape iar laptaria este la purtator :lol:
Noi mergem vreo 6-7 familii si daca nu au loc la noi in portbagaj sigur gasim la altii :D . Desi ceilalti merg de cativa ani buni in Thassos cand i am intrebat de haine au spus ca i foarte cald , nu i ca la noi , bine ca nu m am luat dupa ei si am intrebat
Vom sta in xona Golden beach , exista cumva un supermarket mai mare pe acolo ? unde imi recomandati sa facem cumparaturile ?
mii de multumiri :*

In cazul acesta scapi usor la capitolul mancare!
Macar un rand de haine pentru vreme putin mai rece. Noi am fost in iunie si septembrie si mai luam ceva cu maneca lunga seara.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Mihaela » Joi Aug 13, 2015 7:44 pm

Silviaaa scrie:Vom sta in xona Golden beach , exista cumva un supermarket mai mare pe acolo ? unde imi recomandati sa facem cumparaturile ?
:*


In Skala Potamia e un mini market partener Carrefour, pe drumul principal sunt 2 supermarketuri, plus multe alte mini marketuri.
Iti pun poze din interiorul supermarketului de pe drumul principal care mi s-a parut putin mai ieftin.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Silviaaa » Joi Aug 13, 2015 7:57 pm

multumesc frumos :*
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde HHR » Joi Aug 13, 2015 9:28 pm

Silviaaa scrie:Buna , plecam pentru prima data in Thassos, avem 2 copii ( fetita de 5 ani si bebe de 8 luni ) ...

un copil de 8 luni compromite insasi notiunea de vacanta ...
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Ade » Joi Aug 13, 2015 9:38 pm

HHR scrie:
Silviaaa scrie:Buna , plecam pentru prima data in Thassos, avem 2 copii ( fetita de 5 ani si bebe de 8 luni ) ...

un copil de 8 luni compromite insasi notiunea de vacanta ...

Pe sistemul: io te-am facut, io te plimb...ce sa facem cu ei, ii luam sa serveasca aerosoli vor, nu vor, daca inca nu se descurca singuri acasa :lol:
Totusi trebuie sa recunosc ca la 9 luni a fost mult mai vacanta cand era fascinata de valuri pana adormea, decat la 1 an + 9 luni cand parea ca e instructorul nostru de fitness :crazy:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Silviaaa » Joi Aug 13, 2015 9:41 pm

Da ... copilul e cuminte , aiurea ca merg si socrii :oops:
bebe doarme , mananca si se joaca , noaptea se trexeste foarte rar :D
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Ade » Joi Aug 13, 2015 9:44 pm

Silviaaa scrie:Da ... copilul e cuminte , aiurea ca merg si socrii :oops:

Socrii compromit ideea de vacanta! :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Silviaaa » Joi Aug 13, 2015 10:13 pm

da , dar sunt hotarata sa nu i las sa mi strice concediul :)) revin cu impresii dupa . Oricum sunt sigura ca nu va fi pe placul lor insula :mrgreen:
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde HHR » Vin Aug 14, 2015 7:29 am

Sunteti offtopique :mrgreen:
viewtopic.php?f=17&t=330&start=75
In afara de asta, am fost si io cu copchilul in "vacanta" in fiecare an, de cand avea 10 luni. Prima s`a savarsit undeva a la montagne. Masina s`a umplut la refuz, parca era un bombardier la momentul decolarii pentru misiune. Pe serpentine a inceput sa planga, aveam un tir in spate si nu puteam sa opresc fara a riscul ca animalul sa vina peste noi. A fost interesant .... La locatie mancam cu schimbul, unul manca si celalalt satisfacea curiozitatile primare ale copilului. Apoi ... invers. Am impins caruciorul pe diverse pante cu diferite grade de inclinatie pana am simtit un gust acru in gura. Pe panta ce duce la intrarea in castelul Bran am nimerit umar la umar cu un irlandez cu carucior dublu. Am zambit, ala a zis ... zi mersi ca ai numa` unu` ... Toate excursiile s`au terminat abrupt, cu plecari premature de la obiective .... din motive de somn, dureri de burtica ... etc (sotia zicea ca`l doare, ca el nu zicea nimic, doar urla in limba lui). Seara, la zece fara jumatate, cand oricarui om i se deschide apetitul de beut trebuia culcat copilul ... asa ca amanai portia de vin/bere pana a doua zi cand evenimentele se desfasurau dupa acelasi tipic. Dupa aceasta experienta am hotarat scindarea concediilor in doua, concediul nostru si concediul lui ... pana la varsta de 3 ani si ceva cand a dat semne ca te poti intelege cu el si prinde si el ceva informatii din mediul inconjurator. Prim vacanta comuna a fo anul trecut, in Thassos. Am respins de plano orice iesire pe litoralul romanesc si am ales cel mai apropiat loc (ca situare geografica), acceptabil ca pret si fara pretentii de allinclusive bulgaro-turcesc. Socrii nu i`am luat niciodata ... i`am lasat sa mearga linistiti la ... locul de veci al lui Arsenie Boca.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Mihaela » Vin Aug 14, 2015 8:58 am

Silvia sa stii ca nu e neaparat rau ca merg si socrii. La un moment dat vei dori sa ai un moment doar pt tine sa poti manca, sa poti dormi mai mult dimineata iar unul dintre ei te va ajuta. Noi am mers cu mama cand avea copilul 1 an si apoi la 2 ani. La 1 an era curios sa vada tot, se trezea de 5-6 ori pe noapte sa suga, iar dimineata se trezea pe la 6 si ceva iar eu eram prea obosita ca sa ma mai dau jos din pat. Il lua mama si se jucau amandoi pe terasa pana ma trezeam eu. Cand mancam faceam la fel cu randul. Seara impingeam toti 3 cu schimbul la carucior vreo 2-3 ore. La plaja vei avea nevoie de ajutor pt ca altfel nu te vei bronza deloc.
Acum 2 ani era cazata in acelasi loc cu noi o familie cu 3 copii: unul de vreo 6 luni, unul de 2 ani si unul de 6-7 ani. Erau f obositi bietii parinti. Tatal mergea cu cei mai maricei pe plaja, mama statea cu bebelusul in curtea pensiunii. Le-ar fi prin bine putin ajutor.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde teo » Vin Aug 14, 2015 2:56 pm

dupa ce am lasat in hotel toate cosmeticele ca sa ne incadram in kg/bagaj, am decis ca dupa ce trec spre gate o sa fiu un neaos taran roman care merge cu avionul :mrgreen: i-am zis nevestei(care s-a disperat instant) ca daca gasesc kinnie la 2 litri in duty urc cu un bax in avion :mrgreen: spre norocul ei aveau doar doze. da' tot un bax am luat :D e drept, de 6 doze :(
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Silviaaa » Sâm Aug 15, 2015 3:16 pm

Mihaela eu ma ocup singura de copii, bebe suge o data pe noapte , in general sunt odihnita iar cu bunicii nu sta :)) nici cu taica su :crazy: Asa ca nu i nimic nou pentru mine . In schimb socrii sunt obisnuiti sa doarma pana la 8-9 , apoi sa si bea cafeluta si sa si ia micul dejun in liniste , cand stau dupa ei ajung la plaja intre orele 10-11 :lol: Clar nu voi ave ajutor , mai mult ma vor incurca , mergem de 15 ani impreuna cu ei in concediu si nu s au schimbat deloc . Seara ei sunt primi care vor sa plece la plimbare , nu mi fac sperante sa ma ajute cu copiii , sincer mai bien asa decat sa am reprosuri mai tarxiu :mrgreen: Sunt obisnuita sa ma trexesc devreme ( 7 cel tarxiu ) imi iau copiii si plec la plaja , babalacii sa vina cand vor ei :lol: Dar nici asta nu le convine caci vai domne am venit impreuna , asta pt ei inseamna ca treb sa stam uni dupa altii , nu s de acord cu asa ceva . Daca apar iar comentarii ( ca in fiecare an ) e ultimul concediu cu ei
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde HHR » Sâm Aug 15, 2015 3:42 pm

am zis io, locul babacilor e la arsenie boca ....
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Ade » Sâm Aug 15, 2015 3:53 pm

Silviaaa scrie:mergem de 15 ani impreuna cu ei in concediu si nu s au schimbat deloc .

15 ani!!!!!!!!!!! :wtf: :wtf: :wtf:
Premiul pentru nora perfecta merge laaaaa... Silviaaaa :P
Ps: sper ca nu citeste soacra pe aci...sau mai bine sa afle?! :lol:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Silviaaa » Sâm Aug 15, 2015 3:59 pm

pai nu am pus numele real :mrgreen: ma iertati pentru asta nu i asa , dar sper sa nu am spioni :?
daca am ceva foto de la fata locului cum fac sa le pun pe forum ? la ce topic ? ca deja aici sunt OT :D
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la De-ale calatorilor / calatoriilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori