Bagaj

Re: Bagaj

Mesaj necititde teo » Lun Iul 27, 2015 2:16 pm

Mihaela scrie:Sa nu uiti ceva important acasa din dorinta de a lua cat mai putine. HHR scria la topicul "Thassos Live" ca si-a uitat acasa aparatul foto


multam :lol: :lol: :lol: era sa uit si eu. le-am pus la incarcat :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Mihaela » Lun Iul 27, 2015 2:21 pm

Spor in continuare la facut bagaje si concediu placut!
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Ade » Vin Aug 07, 2015 8:29 pm

Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde April » Joi Aug 13, 2015 6:35 am

Mihaela, Alin, ati trecut de la bagajeala virtuala la maldarele din mijlocul casei?
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31075 times
Been thanked: 28919 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Mihaela » Joi Aug 13, 2015 9:33 am

Aseara a dat Alin valizele jos din dulap si le-a pus in hol la intrare :D Toata seara s-a jucat Kinder in ele. Hainele inca nu sunt maldar in mijlocul casei, ci in dulapuri. De luni incepem sa le impachetam. Mai spal luni 1-2 masini in functie de cate haine se murdaresc in weekend.
Aseara am cumparat cam tot ce avem nevoie sa luam la noi.
Avem liste cu ce avem de facut pe zile si pana acum stam bine. Maine merge Alin sa ridice pasaportul lui Kinder si Cardurile Europene de Sanatate.
Sambata sau duminica Alin va spala si curata masina.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde April » Joi Aug 13, 2015 9:35 am

Pana pe 20 sunteti gata :mrgreen:
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31075 times
Been thanked: 28919 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Mihaela » Joi Aug 13, 2015 9:36 am

Pe 19 plecam.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde April » Joi Aug 13, 2015 9:39 am

April scrie:Pana pe 20 sunteti gata :mrgreen:

Mihaela scrie:Pe 19 plecam.

Tocmai asta ziceam! :mrgreen:
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31075 times
Been thanked: 28919 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Mihaela » Joi Aug 13, 2015 9:43 am

:lol: :lol: :lol: In nici un caz! Trebuie sa fie gata pana atunci. Kinder deja isi tot indeasa in 2 sacose mari textile de la Kaufland jucarii de plaja si tot felul de masinute, lego, trenulete. Sa vedem cum reducem doar la una pt ca sigur isi va mai cumpara multe de la Jumbo de acolo :mrgreen:
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Mihaela » Joi Aug 13, 2015 10:38 am

M-am uitat pe prognoza si se pare ca in primele 9-10 zile vom avea temperaturi de 29-30 grade, apoi nu e actualizat corect. Ma bucur ca asa am scapat sa punem in bagaje prea multe haine groase.
Mi s-ar parea util ca userii care au fost deja in concediu sa scrie ce nu le-a trebuit si au carat inutil in bagaje.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Silviaaa » Joi Aug 13, 2015 3:38 pm

Buna , plecam pentru prima data in Thassos , avem 2 copii ( fetita de 5 ani si bebe de 8 luni ) . Trebuie sa ma apuc de bagaje si inca nu stiu ce sa iau :)) am 3 trolere ( unul cumparat in weekend ) , sotul spune ca s nebuna ca sigur nu aveam nevoie de inca un troler . Nu stiu cum este acolo vremea seara , daca avem nevoie de ceva cu maneca lunga . Am vaxut listele voastre m au ajutat un pic dar tot am nelamuriri .
1 Oare pot lua caruciorul lui bebe sau il rup prin pietre pe acolo ?
2 Avem chicineta si ma gandeam sa iau de acasa chestii pt gatit gen: oala mica, cratita, farfurii etc ?
Ma puteti ajuta ? :D
aa plecam pe 22 august :)
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Mihaela » Joi Aug 13, 2015 3:46 pm

Silviaaa scrie:Buna , plecam pentru prima data in Thassos , avem 2 copii ( fetita de 5 ani si bebe de 8 luni ) . Trebuie sa ma apuc de bagaje si inca nu stiu ce sa iau :)) am 3 trolere ( unul cumparat in weekend ) , sotul spune ca s nebuna ca sigur nu aveam nevoie de inca un troler . Nu stiu cum este acolo vremea seara , daca avem nevoie de ceva cu maneca lunga . Am vaxut listele voastre m au ajutat un pic dar tot am nelamuriri .
1 Oare pot lua caruciorul lui bebe sau il rup prin pietre pe acolo ?
2 Avem chicineta si ma gandeam sa iau de acasa chestii pt gatit gen: oala mica, cratita, farfurii etc ?
Ma puteti ajuta ? :D
aa plecam pe 22 august :)

Bine ai venit! O sa incerc sa iti raspund la intrebari pt ca mergem in aceeasi perioada.
Da, trebuie haine cu maneca luna si pantaloni lungi. Daca iesiti dimineata pe la 7 pe plaja e putin racoare pt bebe. La fel si seara.
1. Am cumparat acum 3 ani un carucior f ieftin tip umbrela sport micut special pt a merge in Thassos pt ca cel normal sport nu se plia suficient de mult incat sa nu ocupe jumatate de portbagaj. A rezistat cu brio la 3 vacante pe insula+ multi km prin Bucuresti. Ia caruciorul la voi cu incredere ca nu se rupe. Prin Limenas ne-am plimbat cel mai mult. Peste tot sunt drumuri ok pt carucioare.
2. Nu cred ca are rost sa te cari cu oale si craticioare. De obicei chicinetele sunt dotate cam cu tot ce este este nevoie. Cel mai bine e sa dai un email si sa intrebi gazdele.

L.E. Incearca sa nu iei prea multe hainute pt ca poate vei vrea sa cumperi de acolo ulei de masline, miere, masline si altele si e posibil sa nu mai ai loc avand deja 3 trolere, pe langa care se vor mai aduna jucarii de plaja.
Ultima oară modificat de Mihaela pe Joi Aug 13, 2015 4:00 pm, modificat 1 dată în total.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Ade » Joi Aug 13, 2015 4:00 pm

1. Daca copilul sta in carut eu zic ca e foarte necesar: mai adoarme, mai mananca(nu sunt peste tot scaune), la plimbare prin oraselul in care stati...eu nu as pleca fara el. Nu sunt pietre mai deloc, cel mult nisip pe unde nu poate inainta :lol:
2. Nu sunt necesare oale si ustensile daca aveti chicineta. Eu am luat in primul an cand avea 9luni, doar aparatul care gatea la aburi si mixa.
Daca bea lapte praf as adauga si provizii de asa ceva pe lista, nu se gaseste peste tot, plus ca e mai scump.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Mihaela » Joi Aug 13, 2015 4:06 pm

Pampers pt bebe poti lua de acolo pt ca sunt nemtesti si sunt cam la acelasi pret ca la noi viewtopic.php?p=13334#p13334 Asa mai castigi spatiu in masina.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Bagaj

Mesaj necititde Silviaaa » Joi Aug 13, 2015 5:27 pm

:) multumesc frumos pentru recomandari , caruciorul este de la chicco si se strange tip umbrela deci merge . Bebe este autodiversificat deci isi cam alege singur ce sa pape iar laptaria este la purtator :lol:
Noi mergem vreo 6-7 familii si daca nu au loc la noi in portbagaj sigur gasim la altii :D . Desi ceilalti merg de cativa ani buni in Thassos cand i am intrebat de haine au spus ca i foarte cald , nu i ca la noi , bine ca nu m am luat dupa ei si am intrebat
Vom sta in xona Golden beach , exista cumva un supermarket mai mare pe acolo ? unde imi recomandati sa facem cumparaturile ?
mii de multumiri :*
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la De-ale calatorilor / calatoriilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori